Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów

Wyniki online

Mistrzostwa Polski w Warszawie: KS AZS AWF Wrocław i GKS Czarni Bytom najlepsi w drużynówce

Rafał Kozłowski, Ewa Konieczny i Beata Pacut zdobyli dziś w barwach swoich klubów drugie złote medale 62 Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Warszawie. Po zwycięstwach indywidualnych, w niedzielę wraz z zespołami KS AZS AWF Wrocław i GKS Czarni Bytom triumfowali w zawodach drużynowych.

W rywalizacji kobiet GKS Czarni Bytom zdobył 12 punktów, pokonując wszystkie zespoły rywalek - WKS Gwardię Warszawa 4:1, MKS Juvenię Wrocław 5:0 i KS AZS AWF Wrocław 3:2. Srebro dla akademiczek z Wrocławia, a brąz dla stołecznych zawodniczek.

W turnieju mężczyzn uczestniczyło 6 drużyn podzielonych na 2 grupy. Z pierwszych miejsc awans do półfinałów wywalczyły KS Gwardia Wrocław i AZS AWF Katowice, a z drugich miejsc - KJ AZS Opole i KS AZS AWF Wrocław. W półfinałach Gwardia przegrała z katowiczanami, zaś klub z Opola przegrał z AZS AWF Wrocław. W finale wrocławianie pokonali AZS AWF Katowice.

W złotym składzie GKS Czarni Bytom były Ewa Konieczny, Anna Borowska, Sonia Lniany, Natalia Kropska, Daria Pogorzelec, Beata Pacut oraz Wiktoria Walczyk, Daria Tymann, Paulina Dziopa, Karolina Głogowska, Wiktoria Marciniak i Aleksandra Gaj. Natomiast w mistrzowskim zespole KS AZS AWF Wrocław znaleźli się Przemysław Litwin, Michał Dyba, Adam Stodolski, Damian Stępień, Antoni Jatowtt, Rafał Kozłowski, Wojciech Punda i Daniel Moskal.

Część z zawodniczek i zawodników startowała na zasadzie wypożyczenia w innych klubach. Stąd też 2 złote medale również dla Darii Pogorzelec i Damiana Stępnia.

Zaraz po zakończeniu Mistrzostw Polski odbyło się trening z gościem specjalnym - głównym trenerem reprezentacji Japonii Kosei Inoue, Mistrzem Olimpijskim z Sydney i 3-krotnym Mistrzem Świata.