POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

63. MP w Rybniku: specjalne wyzwanie przed Agatą Perenc i Julią Kowalczyk

Po raz pierwszy od 2000 roku Mistrzostwa Polski Seniorów odbędą się w Rybniku. Turniej w hali MOSiR, ul. Jastrzębska 3b to specjalne wyzwanie dla dwóch utytułowanych judoczek KS Polonia Rybnik – Agaty Perenc (-52kg) i Julii Kowalczyk (-57kg), brązowej medalistki ostatnich Mistrzostw Świata.

- Dla mnie to specjalne wydarzenie. Nie na co dzień ma się okazję zdobyć tytuł Mistrzyni Polski na „swojej” ziemi. Ale to tylko mnie nakręca do dania z siebie jeszcze więcej, interesuje mnie tylko złoto – mówi Agata Perenc, która w czerwcu była bardzo blisko zdobycia medalu podczas Mistrzostw Europy – Igrzysk Europy w Mińsku. Po 3 zwycięstwach doszła do półfinału, ale potem poniosła 2 porażki i zajęła 5 miejsce.

Jej młodszej koleżance klubowej Julii Kowalczyk nie powiodło się na Białorusi, ale doskonale spisała się podczas MŚ w Tokio. Wygrała aż 5 z 6 walk, pokonała utytułowane rywalki i wywalczyła brązowy krążek. To jej wielki sukces, jej trenerów w klubie i reprezentacji oraz całego polskiego judo.

- Jestem przekonana, że w piątek w Rybniku Julka na pewno nie odpuści nawet na milimetr – dodała Agata Perenc, która również będzie startowała 20 września w pierwszym dniu 63. MP.

Na liście startowej z KS Polonia Rybnik jest także m.in. 18-letnia Zuzanna Łogożna (-57kg), uczestniczka niedawnych Mistrzostw Europy Juniorów w Finlandii.

- Już kiedyś, ale dawno temu, w 2007 roku w Rybniku zdobyłam brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek w tej kategorii, w której obecnie startują Julia Kowalczyk i Zuzanna Łogożna, czyli -57kg – przyznała 4-krotna Mistrzyni Polski Seniorek Agata Perenc. Natomiast 2 tygodnie po MP czeka ją start, podobnie jak Julię Kowalczyk, w Grand Slamie w Brazylii.

Na liście zgłoszonych w Rybniku w kategorii -52kg są również m.in. Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa) i Aleksandra Kaleta (UKS Judo Wolbrom), zaś w -57kg Anna Borowska (KS Kejza Team Rybnik), Anna Dąbrowska (MKS Juvenia Wrocław) i Jagoda Tąta (KJ Koka Jastrzębie-Zdrój).

Zawody indywidualne odbędą się w dniach 20-21 września, a drużynowe - 22 września.