63. MP w Rybniku: złote medale dla GKS Czarni Bytom i KJ AZS Opole

Zawodniczki GKS Czarni Bytom i zawodnicy KJ AZS Opole triumfowali w turnieju drużynowym 63. Mistrzostw Polski w Rybniku.

W zawodach kobiet wystartowały dwa zespoły – w finale bytomianki pokonały KS AZS AWF Wrocław, a w rywalizacji mężczyzn wystąpiło pięć zespołów.

Judocy z Opola wygrali wszystkie mecze – z wicemistrzami GKS Czarni Bytom, z brązowymi medalistami KS AZS AWF Wrocław oraz AZS AWF Katowice i AZS Gliwice.

W turnieju seniorek walki odbywały się w kategoriach -52 kg, -57 kg, -63 kg, -70 kg, +70kg, a w turnieju seniorów w wagach 66 kg, -73 kg, -81 kg, -90 kg, +90 kg.

Po 2 złote medale (indywidualnie i drużynowo) w Rybniku zdobyły Ewa Konieczny, Anna Borowska, Daria Pogorzelec i Beata Pacut.