POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Agata Ozdoba-Błach i Maciej Sarnacki w Lidze Mistrzów

Dwójka naszych reprezentantów – Agata Ozdoba-Błach (-63kg) i Maciej Sarnacki (+90kg) wystąpi w zagranicznych klubach w Lidze Mistrzów. Są to klubowe rozgrywki europejskiej elity. Turniej odbędzie się 7 grudnia w Bukareszcie.

W rumuńskiej stolicy Agata Ozdoba-Błach startować będzie, tak jak rok temu, w barwach francuskiej drużyny Judo Club Pontault Combault. Oprócz Polki, brązowej medalistki ubiegłorocznych Mistrzostw Świata, w kategorii wagowej -63kg zgłoszona jest bardzo doświadczona 35-letnia Francuzka Laetitia Blot, która od dawna nie występuje w Kadrze Trójkolorowych w międzynarodowych turniejach indywidualnych.

Maciej Sarnacki znajduje się w składzie greckiej drużyny Aris Saloniki. W wadze ciężkiej widnieją jeszcze nazwiska trzech Greków – David Karaklidis, Giannis Arzoumanidis i Georgios Malliaropoulos. Karaklidis i Malliaropoulos to drużynowi Wicemistrzowie Świata Juniorów z 2013 roku, ale bez znaczących seniorskich sukcesów.

W Champions League w Bukareszcie wystartuje po 8 klubów kobiecych i męskich. Rywalami Judo Club Pontault Combault będą Flam91 (Francja), Yawara Neva (Rosja), Galatasaray (Turcja), Valencia Club de Judo (Hiszpania), GS Fiamme Gialle Roma (Włochy), Judo Club Vinkovci (Chorwacja) i UCSM Dinamo Cluj-Napoca (Rumunia), a przeciwnikami Arisu będą SGS Judo (Francja), Yawara Neva (Rosja), Edelweiss (Rosja), Valencia Club de Judo (Hiszpania), Sporting Clube de Portugal (Portugalia), CSM Bukareszt (Rumunia) i Crvena Zvezda (Serbia).

Dzień po Lidze Mistrzów – 8 grudnia w rumuńskiej stolicy odbędą się klubowe rozgrywki Ligi Europy. Zgłoszonych jest 21 zespołów – 12 męskich i 9 żeńskich.