POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Agata Ozdoba-Błach – o medal Ligi Mistrzów może być trudniej

- W tym roku o medal może być trudniej, więc powtórzenie zeszłorocznego wyniku moim zdaniem będzie sukcesem – mówi Agata Ozdoba-Błach (-63kg), która 7 grudnia będzie startować w Klubowej Lidze Mistrzów w barwach francuskiej drużyny Judo Club Pontault Combault.

Przed rokiem Agata Ozdoba-Błach z tym zespołem wywalczyła brązowy krążek Ligi Mistrzów. W piątek w Bukareszcie Judo Club Pontault Combault wystąpi w zmienionym składzie.

- Wydaje mi się, że w tym roku mamy nieco słabszy skład. Niestety nie będzie z nami startowała Anne M'Bairo (+78kg), która w tym sezonie pokazała klasę zdobywając 3 medale na turniejach z cyklu IJF Tour. Nie wystąpi też Treicy Etiennar (-57kg). Nową zawodniczką w składzie jest Penelope Bonna (-52kg) – powiedziała reprezentantka Polski.

Wśród rywali drużyny Agaty Ozdoby-Błach są m.in. Yawara Neva (Rosja), Galatasaray Stambuł (Turcja), Valencia Club de Judo (Hiszpania), GS Fiamme Gialle Roma (Włochy). W składzie tureckiej drużyny są Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi i Nora Gjakova z Kosowa, Australijka Katharina Haecker i Brytyjka Alice Schlesinger, czy Bośniaczka Larisa Cerić, a w hiszpańskim zespole zgłoszona została mająca polskie pochodzenia Niemka Martyna Trajdos, Kubanka Idalys Ortiz i Brazylijka Rochele Nunes.

- Jak można zobaczyć na listach startowych zawody będą na wysokim poziomie, więc powtórzenie zeszłorocznego wyniku moim zdaniem będzie sukcesem – dodała Polka.

W Lidze Mistrzów mężczyzn wystąpi Maciej Sarnacki w greckim Arisie Saloniki.

W ostatni weekend Agata Ozdoba-Błach wzięła udział w II Memoriale Edwarda Faciejewa. Wychowankowie trenera z KJ AZS Opole – Agata i Tomasz Kowalski poprowadzili w niedzielę dwie sesje treningowe.

- W sobotę rozgrywany był turniej w 3 kategoriach wiekowych: -11, -13 i -15 lat w ramach International Judo League. W niedzielę prowadziliśmy treningi dla około 100 uczestników - najmłodsi mieli po 8 lat, a najstarsi 18. W międzyczasie odbył się również turniej dla przedszkolaków – powiedziała Agata Ozdoba-Błach.