POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Agata Ozdoba-Błach wygrała z Mistrzynią Olimpijską w Abu Dhabi

W Światowym Dniu Judo obchodzonym 28 października Agata Ozdoba-Błach wygrała walkę ze słynną Tiną Trstenjak podczas turnieju Grand Slam w Abu Dhabi. Niestety w klasyfikacji końcowej to Słowenka stanęła na podium zajmując 3 lokatę, a Polka uplasowała się na 5 miejscu.
 
Agata Ozdoba-Błach była bardzo dobrze nastawiona na zawody w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie zdobywała brązowe medale w 2014 i 2017 roku. Po dzisiejszych zwycięstwach przed czasem z Rosjanką Ekateriną Valkovą i Tiną Trstenjak wydawało się, że sukces może być jeszcze większy. Słowenka to przecież Mistrzyni Igrzysk z Rio, Mistrzyni Świata 2015, Wicemistrzyni Świata 2017 i brązowa medalistka MŚ 2014, 2018, do tego 2-krotna Mistrzyni Europy i aktualna Wicemistrzyni Europy. Polska błyskawicznie poradziła sobie z nr 2 na świecie w rankingu IJF.
 
Dwie kolejne walki Agata Ozdoba-Błach niestety przegrała w dogrywkach. Polska zawodniczka zajmująca 16 miejsce na świecie doznała porażki w półfinale ze Słowenką Andreją Leski, nr 7 na liście IJF, która w tym roku wygrywała Grand Slam w Düsseldorfie i Grand Prix w Agadirze. Pojedynek z Leski trwał prawie 7 min.
 
W bloku finałowym, w walce o brązowy medal, judoczka AZS AWF Wrocław spotkała się z Niemką Kathariną Haecker, nr 9 na świecie, która startuje w reprezentacji Australii. Po 5 min zwyciężyła Haecker. W finale Holenderką Juul Franssen pokonała Andreję Leski.
 
Pozostałe Polki - Karolina Pieńkowska -52kg, Julia Kowalczyk -57kg, Karolina Tałach -63kg, Daria Pogorzelec -70kg przegrały swoje pierwsze walki. Jutro walczyć będą Beata Pacut -78kg, Rafał Kozłowski -90kg, Maciej Sarnacki +100kg.