Lipiec 2017

Powołania na akcję szkoleniową w Zakopanem

Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy - brązowy medal Natalii Kropskiej

Tradycji stało się zadość i znów polskie judo ma medal w Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF). Dziś w XIV edycji zawodów węgierskim Győr brąz wywalczyła startująca w kategorii wagowej -57kg Natalia Kropska (GKS Czarni Bytom).

Lipiec jest niezwykle udany dla Natalii Kropskiej, bowiem wcześniej zdobyła brąz podczas Mistrzostw Europy Kadetek. W tym sezonie wygrała też mocno obsadzony Puchar Europy Kadetek w Berlinie. A już niedługo czeka ją występ w Mistrzostwach Świata w Santiago de Chile.

Beata Pacut w dobrej formie przed debiutem w Mistrzostwach Świata

21-letnia Beata Pacut (-78kg) wdarła się do seniorskiej reprezentacji Polski. W ostatnich kilkunastu miesiącach 3 razy była w finale European Open, czyli dawnego Pucharu Świata. Złoto zdobyła w Warszawie w 2016 roku, a w tym sezonie srebro w Pradze i kilka dni temu w Mińsku.

- Widać że współpraca z nowymi trenerami (Marian Tałaj, Łukasz Błach - przyp. red) przebiega pomyślnie i ułożony plan również nam sprzyja. A już w niedzielę wyjeżdżamy do słoweńskiej Izolii na camp międzynarodowo. Potem zgrupowanie w Zakopanem i wyjazd na MŚ do Budapesztu - mówi judoczka GKS Czarni Bytom.

Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy - Paulina Szlachta na 7 miejscu

Paulina Szlachta (UKS Judo Wolbrom) zajęła 7 miejsce w kategorii wagowej -48kg w XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w węgierskim Győr.

W eliminacjach Polka pokonała Finkę Fridę Laxen i przegrała z Turczynką Zelihą Cinci i trafiła do repesaży. A w nich Paulina Szlachta wygrała z Macedonką Arbreshą Rexhepi i uległa Francuzce Leonie Gonzalez. Złoty medal zdobyła Serbka Andrea Stojadinov.

Agata Ozdoba - to moje pierwsze złoto w karierze

- To moje pierwsze złoto w karierze, dodatkowo tuż przed Mistrzostwami Świata - mówi Agata Ozdoba (-63kg), zwyciężczyni turnieju European Open w Mińsku na Białorusi.

Polki bardzo dobrze spisały się w tym turnieju. Oprócz złota Agaty Ozdoby, srebro zdobyła Beata Pacut (-78kg), brąz Agata Perenc (-52kg) i Anna Borowska (-57kg), a 5 miejsce zajęła Karolina Tałach (-63kg). - Na pewno jest już nieźle, ale dopiero się rozkręcamy - powiedziała triumfatorka zawodów w Mińsku.

Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy - jako pierwszy wystąpi Hubert Pieczyński

17-letni Hubert Pieczyński (-50kg) jako pierwszy z Polaków wystąpi w XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF), który rozpoczął się w węgierskim Győr. We wtorek 25 lipca judoka (UKS Górnik Konin) w 1 walce spotka się z Portugalczykiem Bernardo Ribeiro.

Brąz Krzysztofa Załęcznego w Pucharze Europy Juniorów

19-letni Krzysztof Załęczny (+100kg) po raz 2 w tym sezonie stanął na podium Pucharu Europy Juniorów. Dziś wywalczył brązowy krążek podczas zawodów w Pradze.

W decydującej walce reprezentant Polski wygrał przez ippon z Niemcem Danielem Messelbergerem.

Wcześniej Krzysztof Załęczny wywalczył srebro we włoskim Lignano, był 5 w Kownie oraz 7 w Gdyni i Paks. Łącznie 5-krotnie znalazł się na miejscu punktowanym w PE Juniorów.

Srebrny medal Beaty Pacut w Mińsku

Drugi dzień European Open w stolicy Białorusi przyniósł kolejny sukces polskim judoczkom. Srebrny medal w wadze -78kg zdobyła Beata Pacut. W finale przegrała przed czasem z byłą Mistrzynią Świata i Europy Holenderką Marhinde Verkerk.

Zawodniczka GKS Czarni Bytom zaczęła niedzielną rywalizację od 2 zwycięstw przed czasem - wygrała w eliminacjach z Niemką Anną Marią Wagner i w ćwierćfinale z Holenderką Larissą Groenwold. W półfinale zmierzyła się z Albiną Amangeldiyevą z Kazachstanu, którą pokonała po 4 min (waza-ari).

Zwycięstwo Agaty Ozdoby, brązowe krążki Agaty Perenc i Anny Borowskiej w Mińsku

Agata Ozdoba (-63kg) wygrała dzisiejsze zawody rangi European Open w Mińsku. Brązowe medale zdobyły Agata Perenc (-52kg) i Anna Borowska (-57kg). To duży sukces Polek na niewiele miesiąc przed Mistrzostwami Świata.

Agata Ozdoba kolejno zwyciężała Izraelkę Noę Snir, Niemkę Nadję Bazynski po ponad 6 min, w półfinale z Holenderką Iris Iwemą i w finale z kolejną izraelską zawodniczką Inbal Shemesh.