POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Sierpień 2017

Agata Ozdoba - wygrałam najważniejszą walkę w karierze i mam brąz Mistrzostw Świata

Dziś startowało trzech Polaków. Karolina Tałach w kat. -63 kg. pierwszy swój pojedynek wygrała przed czasem z zawodniczką z Kazachstanu Dilbar Umiraliyeva. Karolina w drugiej walce zmierzyła się z Amy Livesey (Wielka Brytania), przegrywając na Ippon. W kat -81 kg startował Damian Szwarnowiecki. Polak pierwszą walkę wygrał w 48 sekundzie z Portugalczykiem Joao Marthino. Drugą swoją walkę stoczył z zawodnikiem z Holandii Frankiem De Witt (2WRL). Ostatecznie odpadając z turnieju. W kat. -63 kg. brąz wywalczyła Agata Ozdoba.

Wielki sukces Agaty Ozdoby - brązowy medal Mistrzostw Świata w Budapeszcie.

Dzisiaj na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie polska zawodniczka Agata Ozdoba w pięknym stylu wywalczyła brązowy medal !

Grand Slam Abu Dhabi, United Arab Emirates 2017

AKCJA: Grand Slam Abu Dhabi, United Arab Emirates 2017
Termin: 27-29.10.2017
Deadline zgłoszenia:20.09.2017, 16.00

Grand Prix Zagrzeb 2017

AKCJA: GRAND PRIX ZAGRZEB (Chorwacja)
Termin: 27.09-01.10.2017
Deadline zgłoszenia: 04.09.2017, 16.00

Drugi dzień Mistrzostw Świata należał do Japończyków

W dzisiejszych starciach w Budapeszcie walczyli zawodnicy z kategorii -52 kg kobiet oraz -66 kg mężczyzn. W najlepszej formie okazali się Japończycy, którzy zdobyli dzisiaj aż 3 medale.

Mistrzostwa Świata w Budapeszcie

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata za nami. Dziś na węgierskim tatami startowali zawodnicy z kat. -60kg oraz –48kg. W rywalizacji męskiej pierwsze miejsce zajął Japończyk Naohisa Takato, aktualnie zajmuje on 2 miejsce w światowym rankingu judo. W finale walczył z Orkhanem Safarovem, z którym w 3:20 minucie wygrał na ippon. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce zajęła także Japonia – Funa Tonaki. Japonka w finale wygrała z zawodniczką z Mongolii Urantsetseg Munkhbat.

MŚ w Budapeszcie: we wtorek powalczą Agata Perenc i Aleksander Beta

W poniedziałek 28 sierpnia rozpoczynają się w Budapeszcie Mistrzostwa Świata Seniorów. Pierwsi Polacy wyjdą na tatami następnego dnia - w kategorii -52kg wystąpi Agata Perenc, a w wadze -66kg Aleksander Beta.

Agata Perenc w 1 rundzie ma wolny los, a następnie spotka się ze zwyciężczynią pojedynku między Algierką Meriem Moussą i Christianne Legentil z Mauritiusu. Aleksander Beta wylosował Kirgiza Almaza Uulu Altynbeka. Jeśli z nim wygra, to zmierzy się w kolejnej rundzie z Dominikańczykiem Wanderem Mateo lub Chilijczykiem Juanem Perezem.

Budapeszt - stolicą Mistrzostw Świata w judo

Już pod koniec sierpnia do stolicy Węgier przyjadą najlepsi judocy z całego świata. Sportowcy będą rywalizować o tytuł mistrza świata.

Powołania KN Juniorek i Juniorów na Mistrzostwa Europy w Mariborze w dniach 15-17.09.2017 r.

Przedstawiamy powołania na Mistrzostwa Europy zatwierdzone przez Zarząd Polskiego Związku Judo. Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 4 września na adresy mailowe zamieszczone w powołaniach.

Wyjazd ze Spały do Mariboru w dn. 13.09.2017 o g. 7.00, powrót do Warszawy w dn. 17.09.

Strony