Październik 2019

ME U-23 w Iżewsku: Aleksandra Kaleta znów spotka się z Cleonią Riciu

Aleksandra Kaleta (UKS Judo Wolbrom) spotka się z Rumunką Cleonią Riciu w 1/8 finału kategorii -52kg podczas rozpoczynających się 1 listopada Mistrzostw Europy do lat 23 w Iżewsku. Obie judoczki są brązowymi medalistkami ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Juniorów na Bahamach.

Narodowa Reprezentacja Akademicka

ME U-23 w Iżewsku: Iwo Baraniewski chce powtórzyć sukces Julii Kowalczyk

Przed rokiem w węgierskim Gyor Julia Kowalczyk (-57kg) zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy do lat 23. Kolejny turniej tej rangi odbędzie się w dniach 1-3 listopada w rosyjskim Iżewsku. Sukces judoczki KS Polonia Rybnik chciałby powtórzyć Iwo Baraniewski (UKJ 225 Warszawa).

Puchar Europy Kadetów: srebrny medal Michała Kowalczyka

Po raz trzeci w tym roku 17-letni Michał Kowalczyk (-66kg) stanął na podium Puchar Europy Kadetów. W słoweńskiej miejscowości Koper wywalczył srebro.

Reprezentant Polski wygrał z Serbem Damirem Kajiciem, Włochem Ciro De Lucą, Słoweńcem Blażem Emersiciem i w półfinale z Francuzem Clementem Manet oraz w finale przegrał z Rosjaninem Denisem Kiselevem.

Mistrzostwa Świata osób z zespołem Downa: wystąpi 6-osobowa reprezentacja Polski

Od 29 listopada do 2 grudnia w mieście Guimaraes rozgrywane będą Mistrzostwa Świata osób z zespołem Downa w judo i koszykówce 3x3. W Portugalii wystąpi 6-osobowowa reprezentacja polskich judoków.

Biało-Czerwoni po raz pierwszy będą rywalizować na tatami w zawodach tej rangi.

Grand Slam w Abu Dhabi: utytułowani rywale Bartusika i Hofman

Bardzo utytułowanych przeciwników wylosowali Michał Bartusik (-73kg) i Urszula Hofman (-70kg) w turnieju Grand Slam w Abu Dhabi. Oboje wymienieni Polacy będą walczyć w najbliższy piątek. Do zawodów zgłosiło się 553 judoków i judoczek z 95 krajów, w niektórych wagach ok. 50-60 zawodników.

W 1/32 finału Michał Bartusik (UKJ Millenium Rzeszów) spotka się z Belgiem Dirkiem Van Ticheltem, brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i Mistrzostw Świata oraz byłym Mistrzem Europy.

Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe: piąty medal dla Polski

Po czterech brązowych medalach zdobytych w turnieju indywidualnym, dziś nasze judoczki wywalczyły brąz w zawodach drużynowych podczas Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Wuhan. W decydującym meczu Polki wygrały z Włoszkami 3:1.

Polskie judoczki zaczęła wtorkową rywalizację od zwycięstwa z Brazylią 3:2. Karolina Pieńkowska (-52kg) wygrała z Larissą Pimentą, Agata Ozdoba-Błach (-63kg) z Alexią Castilhos i Daria Pogorzelec (-70kg) z Ellen Santaną. W pozostałych walkach Beata Pacut (+70kg) przegrała z Beatriz Souzą i Anna Borowska (-57kg) z Tamires Da Silvą.

Grand Slam w Abu Dhabi: dziewięcioro Polaków wystąpi w ZEA

Od czwartku do soboty dziewięcioro naszych judoków będzie walczyło w przedostatnich w tym roku zawodach Grand Slam. Do turnieju w Abu Dhabi zostało zgłoszonych 603 judoków ze 104 krajów. W środę losowanie.