POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Biało-Czerwoni po zgrupowaniu w czeskim Nymburku

Ponad 20-osobowa reprezentacja naszych judoków w ostatnich dniach trenowała na zgrupowaniu EJU OTC „Going for Gold” w czeskim Nymburku. To jeden z etapów przygotowań do kwietniowych Mistrzostw Europy w izraelskim Tel Avivie.

Biało-Czerwoni przygotowują się – pod wodzą trenerów Zbigniewa Pacholczyka, Pawła Zagrodnika (mężczyźni), Mariana Tałaja, Łukasza Błacha (kobiety) - nie tylko do pierwszego z dwóch najważniejszych międzynarodowych turniejów w tym roku, ale również do rozpoczynających się wkrótce kwalifikacji olimpijskich Tokio 2020.

- W campie uczestniczyło 10 zawodniczek – Agata Perenc, Karolina Pieńkowska, Anna Borowska, Julia Kowalczyk, Arleta Podolak, Agata Ozdoba-Błach, Karolina Tałach, Daria Pogorzelec, Beata Pacut i Natalia Kropska - mówi Łukasz Błach, asystent w kadrze Mariana Tałaja, brązowego medalisty Igrzysk w Montrealu.

Najmłodszą zawodniczką była 17-letnia Natalia Kropska, która podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Kadetek zdobyła srebrny medal oraz brązowy na Mistrzostwach Europy Kadetek - w wadze -57kg.

- Natalia Kropska jest medalistką mistrzostw świata i Europy w swojej kategorii wiekowej. To bardzo perspektywiczna zawodniczka, którą należy brać pod uwagę w przygotowaniach. Jej aktualna kategoria to -63kg – powiedział trener Łukasz Błach.

Polskie zawodniczki bardzo dobrze spisały się podczas niedawnego turnieju European Open w Warszawie. W Arenie Ursynów zdobyły 7 medali i zajęły 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Złote krążki wywalczyły Karolina Pieńkowska (-52kg) i Arleta Podolak (-57kg), srebrne Anna Borowska (-57kg), Agata Zacheja (-63kg) i Paula Kułaga (-78kg), a brązowe Karolina Tałach (-63kg) i Daria Pogorzelec (-70kg). W Warszawie nie startowały 3 zawodniczki, które należą do mocnych punktów reprezentacji. To brązowa medalistka MŚ i ME Agata Ozdoba-Błach (-63kg), Agata Perenc (-52kg) i Beata Pacut (-78kg).

- W Nymburku dziewczyny dobrze prezentowały się na treningach i randori. Oczywiście dozowaliśmy obciążenie judoczkom wyjeżdżającym w ten czwartek na Grand Slam do Rosji. Karolina Pieńkowska musiała odpuścić pierwsze treningi ze względu na uraz nadgarstka – dodał szkoleniowiec.

W czwartek rano do na Grand Slam do Jekaterynburga udają się Agata Perenc, Julia Kowalczyk, Agata Ozdoba-Błach i Beata Pacut.

W kadrze męskiej na zgrupowaniu w Czechach było 10 zawodników powołanych na koszt Polskiego Związku Judo, m.in. Damian Szwarnowiecki, Damian Stępień, Piotr Kuczera, Rafał Kozłowski i Maciej Sarnacki.
Najbliższy start reprezentacji prowadzonej przez Zbigniewa Pacholczyka i Pawła Zagrodnika to Grand Prix w Tbilisi na przełomie marca i kwietnia. Wystąpią tam też polskie judoczki.