POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Biało-Czerwoni przygotowują się do European Games i Letniej Uniwersjady

Przełom czerwca i lipca to kilka imprez mistrzowskich w judo. Mistrzostwa Europy Kadetów odbędą się w Warszawie (27-30 czerwca), Igrzyska Europy w Mińsku, a Letnia Uniwersjada w Neapolu. Seniorzy i młodzieżowcy trenują obecnie w COS OPO w Zakopanem.

- Udało się skoordynować przygotowania dwóch reprezentacji - na European Games na Białorusi i na Uniwersjadę we Włoszech. Obie wspiera liczna grupa z kadry młodzieżowej, która przygotowuje się do jesiennych ME U23 w Rosji. Wkrótce dołączy do nas w Zakopanem także reprezentacja kobiet Belgii pod wodzą trenera Roberta Krawczyka – mówi Mirosław Błachnio, trener główny reprezentacji Biało-Czerwonych.

Igrzyska Europy czyli jednocześnie Mistrzostwa Europy odbędę się w dniach 22-25 czerwca. Polską będzie reprezentować 15 zawodników i zawodniczek. Zgrupowanie w Tatrach jest ostatnim etapem treningów przed tymi zawodami zaliczanymi do kwalifikacji olimpijskich.

- Wszystko przebiega zgodnie z planem, większość judoków jest zdrowa i z zaangażowaniem realizuje program treningowy. Drobny uraz palca na kilka dni wykluczył z zajęć Agatę Perenc, natomiast Piotr Kuczera przyjechał na zgrupowanie z infekcją górnych dróg oddechowych i przez 10 dni zażywa antybiotyk. W poniedziałek dotrze do nas świeżo upieczona mężatka Karolina Tałach - serdeczne gratulacje, wraz ze swoimi świadkami Karoliną Pieńkowską i Damianem Stępniem i reprezentacja będzie niemal w komplecie – powiedział szkoleniowiec kadry narodowej.

Trochę więcej czasu mają reprezentanci udający się na Letnią Uniwersjadę do Italii. Rywalizacja sportowców-studentów potrwa od 3 do 14 lipca.

- Na najbliższy weekend mamy zaplanowane walki sędziowane - symulacja zawodów, które posłużą sztabowi szkoleniowemu do analizy stanu przygotowania zawodników i wdrożenia ewentualnych korekt w indywidualnych programach treningowych. Na obecnym etapie stosujemy dużą ilość środków ogólnorozwojowych mających na celu wywołanie u zawodników tzw. głodu maty – przyznał trener Mirosław Błachnio.