POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Brązowy medal Anny Załęcznej w European Open w Luksemburgu

Wicemistrzyni Europy Juniorek z 2015 roku Anna Załęczna (+78kg) zdobyła swój drugi w karierze brązowy medal w turnieju rangi European Open (Puchar Świata). W niedzielę w Luksemburgu zajęła 3 pozycję. Taki sam wynik uzyskała w 2018 roku w Madrycie.

Zawodniczka z Torunia walczyła dziś z reprezentantkami Francji - wygrała z Francuzką Lucie Dupin, przegrała w półfinale z Marine Erb i w pojedynku o brąz pokonała Emmę Saudrais.

Blisko podium byli również wrocławianie Urszula Hofman (-78kg) i Sebastian Marcinkiewicz (-81kg), który bardzo pozytywnie wypadł w debiucie w Mistrzostwach Świata Seniorów w Japonii.

Urszula Hofman wygrała w dogrywce z Francuzką Alison Inon, a następnie przegrała w ćwierćfinale z Węgierką Szabiną Gercsak, która bardzo dobre wyniki uzyskiwała w niższej wadze w kadetach, juniorach i młodzieżowcach – zdobywała zdobyła po kilka tytułów Mistrzyni Świata i Europy. W Luksemburgu w walkach repesażowych Polka pokonała Brtytyjkę Hazel Taylor i o brąz uległa Francuzce Melissie Heleine.

Z kolei Sebastian Marcinkiewicz zajął 7 miejsce. Pokonał przed czasem dwóch Francuzów Etienne Delverta i Dimitri Choque, w ćwierćfinale przegrał z Brytyjczykiem Stuartem McWattem i w decydującej walce, której stawką było podium, z Ibrahimem Keitą z Francji.

W zawodach startował jeszcze Dominik Majowski, ale odpadł w eliminacjach kategorii -100kg. Przegrał z Francuzem Nicolasem Pavlovskim, który wywalczył brąz.

W całych zawodach najlepsi byli Francuzi – 10 złotych medali, 9 srebrnych i 10 brązowych. Polacy stoczyli z Francuzami 9 pojedynków i mieli pozytywny bilans 5-4.