POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Brązowy medal Wojciecha Kordyalika w PE Kadetów w Chorwacji

Po wygraniu 5 walk Wojciech Kordyalik (WKS Śląsk Wrocław) zdobył brązowy medal w wadze +90kg Pucharu Europy Kadetów w Zagrzebiu. Blisko podium w Chorwacji była też jego koleżanka klubowa Kinga Wolszczak (+70kg).

Rok temu Wojciech Kordyalik był 7 w tych zawodach. Później odniósł duży sukces, jakim było srebro podczas Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w węgierskim Győr. Nowy sezon zaczął od podium w Zagrzebiu.

Po zwycięstwach przed czasem z Bośniakiem Branko Tadiczem i Serbem Slobodanem Bakiciem, w ćwierćfinale wrocławianin przegrał z mistrzem Brazylii Leonardo Santaną. Polak trafił do repesaży, w których pokonał 3 rywali – Belga Yvesa Ndao, Francuza Tiemana Diaby i Słoweńca Tima Kelca. W tej wadze zwyciężył Węgier Richard Sipocz, w którym Wojciech Kordyalik przegrał w finale EYOF.

Blisko zdobycia medalu w chorwackiej stolicy była także 16-letnia Kinga Wolszczak. W poprzednim sezonie wygrała PE na Słowenii i na Węgrzech, a brąz wywalczyła Hiszpanii i Czechach.

Dziś w Chorwacji pokonała Węgierkę Beatrix Menesi i Słowenkę Andreję Tomazić i była już w półfinale. W półfinalke przegrała z Brazylijką Anną Santos, a o brąz z Litwinką Justiną Kmieliauskaite.

W PE w Zagrzebiu 9 pozycję zajęli Aleksandra Polkowska (-44kg, UKS Judo Kontra Mińsk Mazowiecki), Zuzanna Łogożna (-57kg, KS Polonia Rybnik) i Julia Jaroszewska (-70kg, MKS Juvenia Wrocław).