POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Cała reprezentacja Polski w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku

Po raz pierwszy w czasie koronawirusa cała reprezentacja Polski – seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy i juniorzy młodsi – trenować będzie wspólnie w Centralnym Ośrodku Sportu. Zgrupowanie rozpoczęło się dziś w Giżycku. Taka forma przygotowań sprawdzała się na poprzednich obozach, jeszcze przed wybuchem pandemii.

- Jestem zadowolony z pracy wykonanej na poprzednim, 3-tygodniowym zgrupowaniu w COS-ie w Zakopanem i wiele sobie obiecuję również po rozpoczętym obozie treningowym w Giżycku. Przede wszystkim chodzi o ogólny rozwój poszczególnych zawodników i zawodniczek, ale też np. poprawienie skuteczności w ne-waza – mówi Mirosław Błachnio, główny trener naszej reprezentacji seniorskiej. Zgrupowanie potrwa do 18 lipca.

Na liście zgłoszeń w Giżycku są -52kg Agata Perenc, Katarzyna Wiszniewska, Aleksandra Kaleta, -57kg Julia Kowalczyk, Arleta Podolak, Joanna Janeczko, -63kg Agata Zacheja, Natalia Kropska, -70kg Urszula Hofman, Eliza Wróblewska, -78kg Beata Pacut, Maria Bączek, +78kg Paula Kułaga oraz -60kg Szymon Śmiegel, -73kg Wiktor Mrówczyński, Mateusz Garbacz, Ksawery Morka, -81kg Damian Szwarnowiecki, Sebastian Marcinkiewicz, Kyrylo Weselowsky, Paweł Drzymał, -90kg Tomasz Szczepaniak, Tomasz Drzewiecki, Norbert Majcher, Sebastian Ołdak, Łukasz Zajączkowski, Mateusz Bolimowski, -100kg Oleksii Lysenko, Kacper Szczurowski.

- W porównaniu do obozu w stolicy polskich Tatr, dołączyli Kacper Szczurowski, Oleksii Lysenko i Eliza Wróblewska. Niestety ze względu na kwestie zdrowotne z kadrą dalej nie trenują Agata Ozdoba-Błach, Karolina Tałach, czy Daria Pogorzelec – powiedział Jarosław Wołowicz ze sztabu szkoleniowego Biało-Czerwonych. Z trenerów kadrowiczom pomagać będą również Paweł Zagrodnik, Jarosław Mroczko i Igor Dzierżanowski. Do dyspozycji są także fizjoterapeuci Mikołaj Trześniewski, Mateusz Mierzejewski i Jarosław Cyngot i psycholog Marek Graczyk.

- Tak jak powiedziałem szczególnie pierwsza część zgrupowania to praca nad poprawą motoryki. Oczywiście wszystkie treningi w pełnej izolacji, z przestrzeganiem wszelkich restrykcji. Zdrowie i bezpieczeństwo są na pierwszym miejscu, tym bardziej, że dołączy do nas w środę młodzież. Seniorzy mieli już pierwsze testy siłowe i biegowe, np. test Coopera w Zakopanem, a teraz to powtórzymy. Na matę wejdziemy po okołu tygodniu. Będą także treningi biegowe, rowerowe czy zajęcia kajakowe – powiedział Mirosław Błachnio.

Juniorzy i juniorki mają po 12 miejsc na zgrupowaniu w Giżycku, zaś juniorzy młodsi – po 10 osób. Wśród powołanych są m.in. -48kg Paulina Szlachta, -57kg Zuzanna Łogożna i Łucja Obal, -70kg Katarzyna Sobierajska, +78kg Kinga Wolszczak (juniorki), -66kg Michał Kowalczyk i Szymon Przybylski, -73kg Adam Stodolski, Dominik Król i Aleksander Raczek, -100kg Nikodem Kubiak, +100kg Wojciech Kordyalik (juniorzy). Z kadetów ćwiczyć będą m.in. -60kg Ksawery Ignasiak i Bartosz Naczyński, +90kg Bartosz Morman i Jakub Sordyl, -52kg Kinga Kliczak, -63kg Martyna Glubiak i Anna Bednarz, -70kg Paulina Muszyńska i Zuzanna Banaszek.