Dominika Mateuszczyk brązową medalistką Igrzysk Głuchych

Startująca w kategorii wagowej -52kg judoczka Dominika Mateuszczyk zdobyła brązowy medal w rozgrywanych w tureckim Samsun XXIII Letnich Igrzyskach Głuchych.

33-letnia zawodniczka klubu Wars Warszawa w walce o brąz wygrała przez ippon z Białorusinką Aliną Tsishkovets. W ćwierćfinale Polka przegrała przed czasem z Ukrainką Anną Shostak, złotą medalistką tych zawodów z 2013 roku.

Rok temu w tureckim Samsun odbywały się Mistrzostwa Świata Głuchych w sportach walki. Dominika Mateuszczyk wywalczyła wtedy 2 złote medale - w rywalizacji indywidualnej i drużynowej.

W tegorocznych Igrzyskach, poza Dominiką Mateuszczyk, w judo startować będą Agnieszka Brzykcy -70kg, Natalia Brzykcy +78kg, Bartłomiej Seklecki -81kg i Marcin Antos -90kg. Trenerem koordynatorem reprezentacji jest Radosław Miśkiewicz.

XXIII Światowe Letnie Igrzyska Olimpijskie Głuchych są zawody rozgrywanymi w 21 dyscyplinach, m.in. w lekkoatletyce, badmintonie, golfie czy pływaniu.