POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

EO w Rzymie i Oberwart: Biało-Czerwoni znają przeciwników

18 naszych reprezentantów w sobotę i niedzielę startować będzie w zawodach European Open Seniorów i Seniorów. W piątkowy wieczór Biało-Czerwoni poznali rywali w obu turniejach. W Rzymie startować będzie 275 judoków z 46 krajów, a w Oberwart 179 judoczek z 35 krajów.

Najbardziej utytułowanego przeciwnika wylosował debiutujący w zawodach tej rangi Arkadiusz Dziarmaga (-81kg). Spotka się z Brazylijczykiem Leandro Guilheiro, który jest brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich z Aten i Pekinu oraz srebrnym i brązowym medalistą Mistrzostw Świata z 2010 i 2011 roku. W ostatnich latach nie odnosił większych sukcesów.

W wadze -100kg Kacper Szczurowski będzie walczył z aktualnym Mistrzem Świata Juniorów Japończykiem Kiyotaka Sekine. Podczas tych zawodów w Nassau na Bahamach w półfinale Azjata pokonał Iwo Baraniewskiego, który również startuje we Włoszech. Baraniewski spotka się z Rosjaninem Olegiem Ishimovem.

Trzech Polaków ma rywali z Włoch – Michał Bartusik (-73kg), Ksawery Morka (-73kg) i Cezary Tchórzewski (-81kg).

W Austrii trzy polskie zawodniczki wystąpią w wadze -57kg - Anna Borowska, Arleta Podolak i Anna Dąbrowska. Anna Borowska jest rozstawiona i ma wolny los w 1 rundzie. Arleta Podolak zmierzy się z Serbką Maricą Perisić, a Anna Dąbrowska z Tajką Yuriko Warasihą.

W ten weekend Biało-Czerwoni walczą też w Pucharze Europy Juniorów w Sankt Petersburgu. Na liście startowej jest 7 Polaków.

Szczegółowe wyniki losowania EO Seniorów i Seniorek oraz PEJ Juniorów
http://www.ippon.org/cont_open_ita2019.php
http://www.ippon.org/cont_open_aut2019.php
http://www.ippon.org/cont_cup_jun_rus2019.php