POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

European Games: Polacy trenują z zagranicznymi rywalami na Białorusi

W Olimpijskim Kompleksie Sportowym w białoruskiej miejscowości Stayki przygotowują się nasi reprezentanci do czerwcowych Igrzysk Europy. Na zgrupowaniu przebywa 13 judoków z kadry prowadzonej przez trenera Mirosława Błachnio.

- W ośrodku w Staykach mamy ostatnią przed European Games możliwość stoczenia dużej liczby walk treningowych w międzynarodowej obsadzie. Trenujemy z ekipami: Estonii, Włoch, Turcji, Francji, Serbii, Litwy, Ukrainy, Słowacja, Rosji, Czechy, Belgii, Kanady, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Uzbekistanu, Gruzji, Portugalii i Szwecji. Warunki do treningu, odnowy i wypoczynku mamy bardzo dobre. Nasi reprezentanci realizują podczas zajęć konkretne założenia techniczno-taktyczne – mówi selekcjoner reprezentacji Mirosław Błachnio.

Z kadry narodowej Biało-Czerwonych na Białorusi trenują -52kg Agata Perenc, -57kg Anna Borowska, Julia Kowalczyk, -63kg Agata Ozdoba-Błach, Karolina Tałach, -70kg Daria Pogorzelec, -78kg Beata Pacut, -73kg Wiktor Mrówczyński, -81kg Damian Szwarnowiecki, Damian Stępień, -90kg Piotr Kuczera, Rafał Kozłowski, -100kg Maciej Sarnacki.

Oprócz nich awans na Igrzyska Europy wywalczyła jeszcze trójka naszych reprezentantów -52kg Karolina Pieńkowska, -66kg Patryk Wawrzyczek, -73kg Michał Bartusik. W najbliższy piątek 24 maja Karolina Pieńkowska i Patryk Wawrzyczek startują w Grand Prix Chin w Hohhot, a Michał Bartusik jest obecnie kontuzjowany.

- Podczas zawodów w Tbilisi doznałem kontuzji lewego kolana (zwichniecie rzepki). Codziennie się rehabilituje, wzmacniam nogę i wierzę, że wystąpię w Igrzyskach Europy. Bardzo chcę pojechać do Mińska, robię wszystko by szybko się wyleczyć i w pełni sił móc walczyć w turnieju. Ćwiczę m.in. na gumach, kardio na linach crossfit na siedząco. Mam nadzieję, że szybko dojdę do siebie – przyznał Michał Bartusik, 4-krotny Mistrz Polski Seniorów.

Polacy w poniedziałek rano wylecieli na Białoruś, gdzie pozostaną do piątku.

- W piątek wieczorem wracamy do kraju i z marszu startujemy w Pucharze Polski Seniorów w Pile. Dla nas to ważny element przygotowań-start kontrolny przed European Games. Zawodnicy mają za zadanie stoczenie możliwie jak największej liczby walk turniejowych w PP. Następnie od czwartku rozpoczynamy zgrupowanie w Zakopanem, po którym udajemy się do Mińska na Igrzyska Europy – dodał trener Mirosław Błachnio.