POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

European Open w Cluj-Napoca: złoty medal Anny Dąbrowskiej!

24-letnia Anna Dąbrowska (-57kg) odniosła największy sukces w historii swoich występów w zawodach rangi European Open (Puchar Świata). Dzisiaj w w rumuńskim mieście zdobyła w bardzo dobrym stylu złoty medal. Dwa lata temu wywalczyła brąz w Warszawie.

Wrocławianka wygrała w finale ze swoją rówieśniczką Turczynką Irem Korkmaz, byłą Mistrzynią Europy Juniorek. Co ciekawe, w 2015 roku obie stanęły na najniższym stopniu podium Mistrzostw Świata Kadetów w Sarajewie.

Wcześniej Anna Dąbrowska wygrała w sobotę z Mołdawianką Danielą Tcaci, Włoszką Silvią Pellitteri oraz w półfinale z Holenderką Shannon Van De Meeberg.

Na 7 pozycji w European Open w Cluj-Open uplasowała się Agata Szafran (-63kg). Po zwycięstwie z Nadią Machiko Guimendego z Republiki Środkowoafrykańskiej, w ćwierćfinale i repasażu poniosła porażki z Serbką Anją Obradović i Amerykanką Hannah Martin.

Po jednej wygranej i przegranej zanotował Ksawery Morka (-73kg), ale nie znalazł się na miejscu punktowanym.

W niedzielę w Rumunii startować będzie trzech polskich judoków – w kategorii -81kg Damian Szwarnowiecki i Sebastian Marcinkiewicz oraz w wadze -100kg Nikodem Kubiak.