POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Prix: polskie finalistki znów powalczą w Tashkent

Rok temu w Grand Prix w Tashkent złoty medal zdobyła Anna Borowska (-57kg), a srebro wywalczyły Agata Perenc (-52kg) i Beata Pacut (-78kg). Powtórka w tegorocznej edycji zawodów w Uzbekistanie w dniach 9-11 listopada byłaby mile widziana.

- W kobiecym składzie są 3 finalistki poprzedniej edycji Grand Prix w Tashkent i złota medalistka ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Gyor Julia Kowalczyk (-57kg) – informuje główny trener naszej reprezentacji Mirosław Błachnio.

W składzie męskiej kadry znaleźli się Damian Szwarnowiecki (-81kg), Piotr Kuczera (-90kg) i brązowy medalista MME U-23 Oleksiy Lysenko (-100kg). Na koszt własny startują Michał Bartusik (-73kg), Damian Stępień (-81kg) i Anna Załęczna (+78kg).

W tym samym czasie inni nasi zawodnicy i zawodnicy wystąpią w Mistrzostwach Świata Wojskowych w Brazylii.

W Uzbekistanie z nr 3 rozstawione są Agata Perenc, Anna Borowska i Beata Pacut, a z nr 6 Damian Szwarnowiecki. W tych trzech wagach kobiecych jedynki mają Szwajcarka Evelyne Tschopp, Kosowianka Nora Gjakova i Ukrainka Anastasija Turchyn, z którą Beata Pacut rok temu przegrała w finale w Taszkiencie.

Losowanie odbędzie się w czwartek, w piątek startować będą Agata Perenc, Anna Borowska i Julia Kowalczyk, w sobotę Damian Szwarnowiecki, a w niedzielę Piotr Kuczera, Oleksiy Lysenko i Anna Załęczna.

Nagroda za złoty medal wynosi 3 tys. dol. do podziału z trenerem klubowym, za srebro 2 tys. dol, za brąz 1 tys. dol.
Do rankingu olimpijskiego można zdobyć 700 pkt za 1 miejsce, 490 punktów za 2 miejsce, 350 pkt za 3 miejsce, 252 pkt za 5 miejsce, 182 pkt za 7 miejsce itd.