Grand Prix w Chorwacji: Biało-Czerwoni bez medali

W ostatnich latach Polacy regularnie stawali na podium Grand Prix Chorwacji. W ten weekend w Zagrzebiu startowała 6-osobowa reprezentacja Biało-Czerwonych, ale żaden z zawodników nie zdobył medalu.

Rok temu w Chorwacji Polacy wywalczyli aż 5 medali, w tym 2 złote – Karolina Pieńkowska -52kg i Karolina Tałach -63kg. W klasyfikacji generalnej zajęli znakomite 2 miejsce, za Rosją.

W tegorocznych zawodach kobieca kadra nie startowała, bowiem szykuje się do przyszłotygodniowego turnieju GP w Taszkiencie.

W sobotę i niedzielę walczyli polscy judocy, ale niestety bez sukcesów. Po 1 zwycięstwie odnieśli Michał Bartusik -73kg, Damian Szwarnowiecki -81kg i Tomasz Szczepaniak -90kg. Nikomu nie udało się jednak awansować do ćwierćfinału. Pierwsze walki przegrywali Karol Kurzej -81kg, Jakub Wójcik -100kg i Kamil Grabowski +100kg.

W Zagrzebiu najlepsi byli Japończycy, którzy wygrali 5 kategorii wagowych.