POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Prix w Montrealu: brązowy medal Julii Kowalczyk

Po zwycięstwie w Grand Prix w tureckiej Antalyi, Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik) odniosła kolejny sukces – zdobyła brązowy medal w wadze -57kg podczas turnieju tej samej rangi w kanadyjskim Montrealu.

Młodzieżowa Mistrzyni Europy w kilkadziesiąt sekund wygrała z Belgijką Miną Libeer i awansowała do półfinału, gdzie czekała brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Baku Kanadyjka japońskiego pochodzenia Christa Deguchi. Niestety Julia Kowalczyk przegrała przed czasem, ale w walce o brąz okazała się lepsza od Niemki Johanny Mueller. Ostatnia walka trwała 6.59 min.

Podobnie jak w Igrzyskach Europy i Mistrzostwach Europy w Mińsku, 5 miejsce zajęła Agata Perenc (-52kg). Zawodniczka KS Polonia Rybnik pokonała Marokankę Soumiyę Iraqui, w ćwierćfinale uległa Turczynce Irem Korkmaz, ale w pierwszym pojedynku repesażowym wygrała z Australijką Tinką Easton. W ostatniej potyczce musiała uznać wyższość Koreanki Jeong Bokyeong, która wcześniej świetnie spisywała się w wadze -48kg, miała na koncie m.in. srebro Igrzysk w Rio i brąz MŚ 2015 oraz zwycięstwo w Igrzyskach Azjatyckich 2018.

Pierwszego dnia zawodów Grand Prix w Montrealu startowała również Arleta Podolak (-57kg), którą sklasyfikowano na 7 lokacie. Po wygranej walce z Kanadyjką Alexandrą Gagnon, judoczka Gwardii Warszawa przegrała z nr 3 na świecie Christą Deguchi i w repesażu z Miną Liebeer po prawie 6-minutowym pojedynku.

W sobotę w Kanadzie wystąpią Wiktor Mrówczyński (-73kg) i Damian Szwarnowiecki (-81kg), a w niedzielę Beata Paacut (-78kg).