POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Prix w Tbilisi: Anna Borowska znów w czołówce, choć poza podium

Anna Borowska (KS Kejza Team Rybnik) potwierdziła przynależność do światowej czołówki kategorii -57kg, choć nie udało jej się wywalczyć medalu w Grand Prix w Tbilisi. Polka zajęła 5 miejsce i zdobyła 252 pkt do rankingu. Przegrywała tylko z brązowymi medalistkami.

Ze względu na rozstawienie miała wolny los w 1/16 finału, a w następnej rundzie w 65 sek wygrała z reprezentantką Mongolii Altantsetseg Batsukh. W ćwierćfinale Polka walczyła z Sanne Verhagen, która 2 tygodnie temu pokonała Arletę Podolak w zawodach Grand Slam w Jekaterinburgu. W tamtym roku Anna Borowska 2-krotnie wygrała z Holenderką, brązową medalistką Mistrzostw Świata z 2014 roku, a miało to miejsce podczas GP na Węgrzech i w Uzbekistanie. Tym razem lepsza była przeciwniczka.

W dogrywce walki repesażowej rybniczanka okazała się lepsza od Gruzinki Eteri Liparteliani i w bloku pojedynków medalowych czekała ją walka o brąz z Helene Receveaux, brązową medalistką MŚ i ME z 2017 roku. W potyczce o ćwierćfinał Francuzka wygrała z Julią Kowalczyk (KS Polonia Rybnik), która z kolei wcześniej pokonała Azerkę Ichinkhorloo Munkhtsedev.

Po 18 sekundach walki z Receveaux Anna Borowska dostała shido, potem nastąpiło wyrównanie w kartkach. Na 2.22 do końca Polka otrzymała 2 karę. Po kolejnej minucie i wideoweryfikacji Francuzka zdobyła waza-ari. Naszej judoczce nie udało się odrobić strat, a niestety jeszcze dostała 3 karę oznaczającą dyskwalifikację.

Spośród innych Biało-Czerwonych rywalizujących 1 dnia Grand Prix w Tbilisi, w jednej walce zwyciężyła Ewa Konieczny (-48kg). Judoczka GKS Czarni Bytom, dla której był to dopiero drugi występ w zawodach tej rangi po przerwie macierzyńskiej, pokonała Oidovchimed Baasansuren (Mongolia) i przegrała w 1/8 finału z Gulkader Senturk (Turcja).

Nie powiodło się innym naszym judokom, np. . Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa) stoczyła trwający 8.40 min przegrany pojedynek z Brazylijką Yasmim Limą. W sobotę 30 marca na tatami zobaczymy -73kg Michał Bartusik i Wiktor Mrówczyński, -81kg Damian Szwarnowiecki, -63kg Agata Ozdoba-Błach i Karolina Tałach.