POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Prix w Tel Avivie: Julia Kowalczyk wylosowała Włoszkę Luciano

Złota medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy Julia Kowalczyk (-57kg) wylosowała Włoszkę Federicę Luciano w pierwszej rundzie turnieju Grand Prix w Tel Avivie.

21-letnia Julia Kowalczyk w rankingu światowym jest 42, a Federica Luciano, która kilka dni temu skończyła 20 lat, zajmuje 146 pozycję. W listopadzie była 2 w Africa Open w senegalskim Dakarze. Trzy lata temu była w finale Pucharu Europy Kadetów w Bielsku-Białej, w którym przegrała z Chorwatką Ivą Oberan.

Jeśli zawodniczka KS Polonia Rybnik wygra z włoską rywalką, o ćwierćfinał walczyć będzie z 18-letnią Słowenką Kają Kajzer, która jest bardzo wysoko – na 19 miejscu na świecie. Mimo bardzo młodego wieku ma już w dorobku 3 medale z zawodów Grand Prix i brąz ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Juniorek.

Zawody GP w Tel Avivie otwierają cykl IJF World Tour, a pierwszym przeciwnikiem Piotra Kuczery (Kejza Team Rybnik) w kategorii -90kg będzie Izraelczyk Asaf Chen. Po sezonie 2017 opuścił wagę -81kg, ale jak na razie w wyższej nie odnosi sukcesów.

Julia Kowalczyk będzie walczyć już jutro, tj. 24 stycznia, w piątek wystąpią Urszula Hofman -70kg, Wiktor Mrówczyński -73kg i Sebastian Marcinkiewicz -81kg, a w sobotę na zakończenie turnieju Piotr Kuczera. Rywalką Urszuli Hofman będzie Barbara Timo, która zmieniła reprezentację z brazylijskiej na portugalską. Wiktor Mrówczyński spotka się z Mołdawianinem Victorem Sterpu, Sebastian Marcinkiewicz z Rosjaninem Stanislavem Semenovem.

Do zawodów w Izraelu zgłosiło się 379 zawodników i zawodniczek z 53 krajów. Za zwycięstwo otrzymuje się 790 pkt, za 2 miejsce 490, za 3 - 350, 5 - 252, 7 - 182 itd.