POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam: Piotr Kuczera może spotkać się z byłym Mistrzem Europy

Brazylijczyk Eduardo Bettoni będzie rywalem Piotra Kuczery (-90kg) w 1/16 finału Grand Slamu w Jekaterynbugu. Dziś odbyło się losowanie turnieju, w którym weźmie udział także 5 reprezentantek Polski.

Piotr Kuczera podczas Drużynowych Mistrzostw Świata 2017 w Budapeszcie przegrał z Eduardo Bettonim. Jeśli uda mu się rewanż z rywalem z Ameryki Południowej, w 1/18 finału spotka się z Mistrzem Europy z 2017 roku Serbem Aleksandarem Kukolj, obecnie nr 3 na liście światowej. Zawodników z Bałkanów broni tytułu wywalczonego rok temu w Jekaterynburgu. Podczas ME w Kazaniu w 2016 Polak okazał się lepszy od niego w pojedynku o brąz.

Wśród kobiet ciekawie zapowiada się potencjalna walka Agaty Perenc (-52kg) z Mistrzynią Olimpijską z Londynu w kategorii -48kg Sarah Menezes, o ile wcześniej Brazylijka wygra pierwszy pojedynek w rosyjskim turnieju. W ostatnich latach Sarah Menezes próbuje na zmianę startować jeden sezon w -52kg, następny w -48kg, a teraz ponownie w -52kg. Jej wyniki nie są jednak rewelacyjne.

W kategorii -57kg zwyciężczyni niedawnego European Open Arleta Podolak zmierzy się w 1/16 finału z Holenderką Sanne Verhagen, która 5 lat temu zdobyła brąz MŚ Seniorek w Chelyabinsku. W tym roku bez powodzenia startowała w Grand Prix w Izraelu i Grand Slam w Niemczech.

Interesująca będzie rywalizacja w wadze -63kg. O ćwierćfinał Agata Ozdoba-Błach powalczy z Kamerunką Helene Wezeu Dombeu lub Dunką Laerke Olsen, zaś Karolina Tałach z Brytyjką Lucy Renshall, którą rok temu pokonała w GP Tbilisi. W kat. -70kg pierwszą przeciwniczką Darii Pogorzelec będzie Rosjanka Alena Prokopenko.

Do zawodów zgłosiło się 358 zawodników i zawodniczek z 47 krajów. Już jutro na tatami zobaczymy Agatę Perenc i Arletę Podolak.

Wyniki losowania

-52kg Agata Perenc – 1/8 finału Sarah Menezes (Brazylia) lub Diyora Keldiyorova (Uzbekistan)
-57kg Arleta Podolak – 1/16 finału Sanne Verhagen (Holandia)
-63kg Agata Ozdoba-Błach – 1/8 finału Helene Wezeu Dombeu (Kamerun) lub Laerke Olsen (Dania)
-63kg Karolina Tałach – 1/8 finału Lucy Renshall (Wlk. Brytania)
-70kg Daria Pogorzelec – 1/16 finału Alena Prokopenko (Rosja)
-90kg Piotr Kuczera – 1/16 finału Eduardo Bettoni (Brazylia)