POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Abu Dhabi: brązowy medal Agaty Ozdoby-Błach

Po raz 2 w karierze Agata Ozdoba-Błach (kat. -63kg) zdobyła brązowy medal Grand Slam w Abu Dhabi.

W 2014 roku stanęła na najniższym stopniu podium kilka miesięcy po wywalczeniu brązu na Mistrzostwach Europy we Francji. Teraz sytuacja się powtórzyła. Niedawno Agata zdobyła brązowy krążek Mistrzostw Świata na Węgrzech, a po kolejny brąz sięgnęła w Abu Dhabi.

To oznacza, że Agata Ozdoba-Błach awansuje w rankingu światowym, w którym obecnie zajmuje 22 miejsce. W dzisiejszych zawodach stanęła na wysokości zadania i ponownie wygrała ze Szwedką Mia Hermansson (33) i w ćwierćfinale z Izraelką Rotem Shor (58). Niedawno zakończyła karierę słynna Yarden Gerbi i Izrael nie ma liderki w tej kategorii.

W półfinale Agata walczyła z Lucy Renhshall (19). Obecnie Brytyjki mają aż 3 zawodniczki w najlepszej 20 na świecie. We wrześniu Lucy Renshall zdobyła srebro European Open w Belgradzie i brąz Grand Prix w Zagrzebiu. Dziś polska zawodniczka przegrała z tą rywalką.

W walce o brąz Agata Ozdoba-Błach błyskawicznie rozprawiła się z 20-letnią Kanadyjką Emily Burt (103). Latem wygrała ona Puchar Europy Juniorek w Gdyni.

Startująca w tej samej wadze Karolina Tałach (39) przegrała po 4 min (waza-ari) z 3 na liście światowej Austriaczką Kathrin Unterwurzacher.

W kategorii -81kg Damian Szwarnowiecki przegrał z Eduardo Yudi Santosem (Brazylia) w 1/16 finału i odpadł z zawodów.

Jutro startować będą dwaj Polacy - Piotr Kuczera (-90kg) z Alexandrem Roslyakovem (Rosja) w 1/16 finału i Maciej Sarnacki (+100kg) z Odildzhonem Safarovem (Tadżykistan) w 1/8 finału.