POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Abu Dhabi: srebrny krążek Macieja Sarnackiego

Świetna passa Polaków w Grand Slamie w Abu Dhabi. Wczoraj brąz zdobyła Agata Ozdoba-Błach (-63 kg, AZS AWF Wrocław), a dziś srebro wywalczył Maciej Sarnacki (+100 kg, Gwardia Olsztyn).

Oboje zdobywali już medale prestiżowego Grand Slamu w Abu Dhabi. Maciek Sarnacki stawał też 2 razy na najniższym stopniu podium GS w rosyjskim Tyumeniu. W sobotę do kolekcji dołożył pierwszy finał i srebro.

Zajmujący 39 miejsce na świecie Maciej Sarnacki wygrał 3 walki przed czasem. Po zwycięstwie z Tadżykiem Odildzhonem Safarovem, następnie pokonał dwóch wyżej notowanych rywali - Rosjanina Andreya Volkova (14) i Izraelczyka Or Sassona (17), brązowego medalistę Igrzysk w Rio de Janeiro i Wicemistrza Europy 2016.

W finale Polak spotkał się ze znakomitym zawodnikiem dotychczas walczącym w kategorii -100 kg Francuzem Cyrile Maret, srebrnym medalistą tegorocznych ME, który w Rio wywalczył brąz olimpijski. Niestety Maciej Sarnacki przegrał z nim przez ippon.

Ostatniego dnia startował też Piotr Kuczera (-90kg, Kejza Team Rybnik), ale w pierwszej walce przegrał z Alexandrem Roslyakovem (Rosja).

Łączny bilans Polaków to 2 medale i 7 miejsce Anny Borowskiej (-57kg, Kejza Team Rybnik). Biało-Czerwoni zajęli 14 miejsce w punktacji drużynowej.