POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Brasilii: Polki wysoko rozstawione i powalczą od 1/8 finału

Anna Borowska (-57kg) i Agata Ozdoba-Błach (-63kg) zostały rozstawione z numerami 5, Agata Perenc (-52kg) z nr 6, a Julia Kowalczyk (-57kg) z nr 7 w zawodach Grand Slam w Brazylii. Wszystkie wymienione Polki zaczną turniej od 1/8 finału.

Brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Świata Seniorek Julia Kowalczyk spotka się z Serbką Jovaną Rogić, którą w tym roku pokonała w ćwierćfinale Grand Prix w Turcji, albo z brazylijską juniorką Vitorią Andrade. Judoczka gospodarzy przed 4 laty przegrała z Anną Dąbrowską w walce o brąz Mistrzostw Świata Kadetów w Bośni i Hercegowinie.

W tej samej wadze Anna Borowska zmierzy się w 1/8 finału z triumfatorką pojedynku pomiędzy Brazylijką Ketelyn Nascimento i reprezentantką Angoli Diassonema Mucungui, brązową medalistką tegorocznych Mistrzostw Afryki w Republice Południowej Afryki oraz Igrzysk Afryki w Maroku.

Agata Perenc o ćwierćfinał będzie walczyła z Turczynką Irem Korkmaz, z którą walczyła w ostatnich kilkunastu miesiącach 3-krotnie i wygrała raz, lub z Tacianą Cesar. Wcześniej znana ona była pod nazwiskiem Taciana Lima, urodziła się i wiele lat reprezentowała Brazylię. Od kilku lat startuje w barwach Gwinei Bissau.

W niedzielę na tatami pojawi się także startujący w kategorii -66kg Patryk Wawrzyczek, a jego przeciwnikiem w 1/16 finału będzie Hiszpan Daniel Perez Roman.

Następnego dnia rywalizować będą pozostali nasi reprezentanci. W 1/8 finału medalistka MŚ i ME Agata Ozdoba-Błach może trafić na Brazylijkę Marianę Silvą, z którą kiedyś walczyła bardzo często, ale od kilku lat nie spotkały się w oficjalnej walce. Do potyczki „po latach” dojdzie jeśli Mariana Silva w 1 rundzie pokona Amerykankę Alishę Galles.

W 1/16 finału Daria Pogorzelec (-70kg) będzie rywalizowała z Niemką Sarah Maekelburg, a Wktor Mrówczyński (-73kg) z Francuzem Guillaume Chaine.

Nagroda za 1 miejsce wynosi 5000 dolarów (do podziału z trenerem), za 2 miejsce 3000 dolarów, a za 3 miejsce 1500 dolarów. Punktacja w Grand Slam – 1000 pkt, 700 pkt, 500 pkt, 360 pkt, 260 pkt itd.

Losowanie Polaków
-52kg Agata Perenc - Irem Korkmaz (Turcja) lub Taciana Cesar (Gwinea Bissau) 1/8 finału
-57kg Julia Kowalczyk – Jovana Rogić (Serbia) lub Vitoria Andrade (Brazylia) 1/8 finału
-57kg Anna Borowska – Ketelyn Nascimento (Brazylia) lub Diassonema Mucungui (Angola) 1/8 finału
-63kg Agata Ozdoba-Błach – Mariana Silva (Brazylia) lub Alisha Galles (USA) 1/8 finału
-70kg Daria Pogorzelec – Sarah Maekelburg (Niemcy) 1/16 finału

-66kg Patryk Wawrzyczek – Daniel Perez Roman (Hiszpania) 1/16 finału
-73kg Wiktor Mrówczyński – Guillaume Chaine (Francja) 1/16 finału