POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Grand Slam w Brasilii: seria "piątek" Agaty Perenc

Agata Perenc (-52kg) kontynuuje serię piątych miejsce w zawodach międzynarodowych. Tuż za podium uplasowała się w Igrzyskach i Mistrzostwach Europy w Mińsku oraz Grand Prix w Montrealu. W Grand Slamie w Brasilii również zajęła 5 pozycję.

Polska zawodniczka zaczęła turniej od zwycięstwa przed czasem z urodzoną w Brazylii, a od kilku lat reprezentującą Gwineę Bissau Tacianą Cesar. Niestety w ćwierćfinale Agata Perenc przegrała przez waza-ari z judoczką gospodarzy Eleudis Valentim i w tej sytuacji musiała rywalizować w repesażach. Wygrała po 4 min (waza-ari) z Francuzką Astride Gneto.

O brąz zawodniczka Biało-Czerwonych walczyła z Wicemistrzynią Świata z 2017 roku Japonką Natsumi Tsunodą i niestety przegrała z nią przez ippon. Złoty medal w wadze -52kg zdobyła Włoszka Odette Giuffrida. Jej półfinał z Natsumi Tsunodą trwał prawie 9,5 min.

Pierwszego dnia zawodów Grand Slam startowali też inni nasi judocy, ale niestety tym razem bez powodzenia. Jedno zwycięstwo odniósł Patryk Wawrzyczek (-66kg).

W poniedziałek o punkty do rankingu olimpijskiego i nagrody finansowe walczyć będą Agata Ozdoba-Błach (-63kg), Daria Pogorzelec (-70kg) i Wiktor Mrówczyński (-73kg).