Grand Slam w Tel Avivie: Beata Pacut-Kłoczko broni tytułu

Beata Pacut-Kłoczko (-78kg) rozpoczyna starty w sezonie przedolimpijskim od Grand Slamu w Tel Avivie, gdzie rok temu zdobyła złoty medal. W składzie naszej reprezentacji jest 11 judoków – 5 zawodniczek i 6 zawodników.

Po niespełna 2 miesiącach wielki turniej judo wraca do Izraela. Pod koniec 2022 roku odbył się tam IJF World Masters (brąz wywalczyła Angelika Szymańska -63kg), a teraz światowa czołówka rywalizować będzie w zawodach Grand Slam (16-18 lutego).

To będzie pierwszy tegoroczny występ 27-letniej Beaty Pacut-Kłoczko, Mistrzyni Europy z 2021 roku i brązowej medalistki Mistrzostw Świata z 2022 roku.

W Tel Avivie została rozstawiona z numerem 5. W rankingu światowym Polka jest 9, a w olimpijskim 15, ale przed nią są po 2 Holenderki i Japonka, ale tylko jedna zawodniczka danego kraju uzyska kwalifikację na Igrzyska w Paryżu.

W składzie Biało-Czerwonych znaleźli się:

-73kg Ksawery Morka, Marcin Kowalski, -81kg Paweł Drzymał, -100kg Michał Jędrzejewski, +100kg Jakub Sordyl, Kacper Szczurowski

-52kg Aleksandra Kaleta, -57kg Julia Kowalczyk, Arleta Podolak, -78kg Beata Pacut-Kłoczko, +78kg Kinga Wolszczak

Rok temu cztery polskie zawodniczki uplasowały się na miejscach punktowanych, poza złotem Beaty Pacut-Kłoczko, 5 miejsce zajęła Arleta Podolak, zaś 7 były Aleksandra Kaleta i Julia Kowalczyk.

W sztabie kadry narodowej Polski są trzej trenerzy - Paweł Zagrodnik, Rashad Hasanov i trener motoryki Karol Czerwiński.

Podobnie jak rok temu zawody w Izraelu poprzedzają European Open (Puchar Świata) w Warszawie w terminie 25-26 lutego.