Grand Slam w Tokio: 14-minutowy finał Ogawy z Krpálkiem

Aż 14 minut trwał finał kategorii wagowej +100kg podczas prestiżowego turnieju Grand Slam w Tokio im. Jigoro Kano. Japończyk Yusei Ogawa w trwającej 10 minut dogrywce wygrał z Czechem Lukášem Krpálkiem.

Yusei Ogawa jest synem 4-krotnego Mistrza Świata i Wicemistrza Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku Naoya Ogawy.

Japończycy zdobyli złote medale w 12 konkurencjach, wygrywając we wszystkich 7 kobiecych wagach. Wywalczyli też 7 srebrnych medali i 13 brązowych. Zdecydowanie wygrali klasyfikację drużynową, wyprzedzając Mongolię i Koreę Południową - po 1 złocie.

Z Polaków w Tokio startował Patryk Wawrzyczek. W pierwszej swojej walce w kategorii -66kg pokonał Kirgiza Almaza Uulu Altynbeka. - Rzucałem 2 razy na morote seoi nage i raz na yoko tomoe nage - powiedział reprezentant Polski, który miał 3 waza-ari.

O ćwierćfinał Patryk Wawrzyczek walczył z zawodnikiem ze światowej czołówki Davaadorj Tumurkhulegiem z Mongolii.

- Na początku tego pojedynku upadłem na waza-ari, po czym od razu wpadłem w trzymanie. Z tego wyszedłem, ale później zawodnik z Mongolii wyczuł mój zamiar ataku i w tym samym momencie rzucił mnie na tai otoshi na ippon - mówił nasz judoka.

Ranking ogłoszony po Jigoro Kano ustali skład uczestników turnieju Masters w rosyjskim St. Petersburgu w dniach 16-17 grudnia.