POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

IJF World Masters: Medalistki MŚ i ME rywalkami Polek

Medalistki tegorocznych Mistrzostw Świata i Europy będą rywalkami naszych reprezentantek w sobotnich i niedzielnych walkach podczas turnieju IJF World Masters. Na swojego rywala czeka Maciej Sarnacki. W chińskim Guangzhou wystąpi tylko światowa czołówka.
 
W wadze -52kg Agata Perenc spotka się z Francuzką Amandine Buchard, nr 2 na liście IJF, brązową medalistką tegorocznych Mistrzostw Świata w azerskim Baku. Na początku 2017 roku Polaka przegrała z nią w Grand Prix w Dusseldorfie.
 
Agata Ozdoba-Błach (-63kg) po raz pierwszy spotka się z aktualną Wicemistrzynią Świata Miku Tashiro z Japonii, nr 4 w rankingu. Z kolei Beata Pacut (-78kg), która wczoraj obchodziła 23 urodziny, wylosowała Francuzkę Madeleine Malongę, nr 5, Mistrzynię Europy z izraelskiego Tel Avivu.
 
Wszyscy Polacy zaczną zawody w Chinach od 1/8 finału. Na tym etapie na przeciwnika czeka jeszcze zajmujący 6 miejsce na świecie Maciej Sarnaci. Spotka się z Mistrzem Igrzysk Azjatyckich 2018 Kim Sungmin (Korea Płd.) lub 110 w rankingu światowym Chińczykiem Yuan Shaotongiem.

Agata Perenc i Agata Ozdoba-Błach walczyć będą w sobotę 15 grudnia, a Maciej Sarnacki i Beata Pacut w niedzielę 16 grudnia.
 
IJF World Masters rozgrywany jest po raz 8. Do tej pory jedyny medal dla Polski zdobył Urszula Sadkowska (+78kg) - brązowy w 2010 roku w mieście Suwon w Korei Południowej.
 
Wyniki losowania Polaków
 
-52kg Agata Perenc - Amandine Buchard (Francja)
-63kg Agata Ozdoba-Błach - Miku Tashiro (Japonia)
-78kg Beata Pacut - Madeleine Malonga (Francja)
 
+100kg Maciej Sarnacki - Kim Sungmin (Korea Płd.) albo Yuan Shaotong (Chiny)