IMŚ w Budapeszcie: Maciej Sarnacki dołączy do Kadry Narodowej

Po zmianie decyzji przez trenera klubowego Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn) dołączy do Kadry Narodowej, która wystąpi w Indywidualnych Mistrzostwach Świata w Budapeszcie (6-12 czerwca). 34-letni judoka walczy o awans na Igrzyska Olimpijskie w kat. wagowej +100kg.

Dla Macieja Sarnackiego to będzie pierwszy start w MŚ Seniorów od 2018 roku. Wtedy w azerskim Baku pokonał w 1/16 finału Ukraińca Oleksandra Gordiienko i następnie przegrał z Azerem Ushangi Kokauri. Rok wcześniej w Budapeszcie w pierwszej walce przegrał z Kubańczykiem Alexem Garcia Mendoza.

Maciej Sarnacki obecnie walczy o kwalifikację olimpijską na Igrzyska w Tokyo. W wadze +100kg na dziś zajmuje ostatnie premiowane miejsce. Za nim ze stratą 80 punktów jest Białorusin Aliaksandr Vakhaviak i 119 pkt Niemiec Sven Hainel.

Olsztynianin startował na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i tam w pierwszej walce wygrał z Islandczykiem Thormodurem Jonssonem. W 1/8 finału Polak został pokonany przez Izraelczyka Or Sassona.

W tym momencie Kadra Narodowa Polski na IMŚ w stolicy Węgier liczy 11 zawodników i zawodniczek. Biało-Czerwoni nie będą startowali ostatniego dnia w zawodach mikstów (drużyn mieszanych). Ze względu na indywidualne przygotowania do Igrzysk, w Budapeszcie zabraknie Agaty Ozdoby-Błach, złotej medalistki Grand Slam w Kazaniu.

Oprócz Mistrzyni Europy kat. -78kg Beaty Pacut (GKS Czarni Bytom), w składzie są -52 kg: Agata Perenc (KS Polonia Rybnik), Aleksandra Kaleta (UKJ Judo Wolbrom), -57 kg: Anna Kuczera (KS Kejza Team Rybnik), Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik), -63 kg: Angelika Szymańska (MKS Olimpijczyk Włocławek), +78 kg: Paula Kułaga (UKS Copal Trzcianka), -73 kg: Adam Stodolski (UKS Leśnik Kaczory), -90 kg: Piotr Kuczera (KS "Kejza Team" Rybnik), Sebastian Ołdak (UKJ Arcus Warszawa).