POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Japończycy odwołali prestiżowy turniej im. Jigoro Kano

Z powodu koronawirusa Japończycy odwołali najbardziej prestiżowy turniej judo na świecie – im. Jigoro Kano w Tokio. Zawody zaliczane są do cyklu Grand Slam i kwalifikacji olimpijskich.

Impreza miała się odbyć w dniach 11-13 grudnia, ale organizatorzy w porozumieniu z międzynarodową federacją zdecydowali, że w tym roku się nie odbędzie. Chodzi o względy zdrowotne i bezpieczeństwa związane z pandemią.

W oświadczeniu podkreślono, że ciągle panuje niepewność wokół Covid-19, a poza tym Japonia jest gospodarzem igrzysk i musi być bardzo ostrożna w kwestii planowania wydarzeń sportowych.

W przeszłości turniej im. Jigoro Kano wygrywali Paweł Nastula i Tomasz Kowalski.

W tegorocznym kalendarzu międzynarodowym pozostał m.in. Grand Slam w Budapeszcie planowany na 23-25 października. Jak podkreślono w komunikacie, ostateczną decyzję w sprawie tych zawodów podejmą władze węgierskie w przyszłym miesiącu.

Nie wiadomo także, jakie będą losy Grand Prix w Zagrzebiu, 30 października – 1 listopada.

Z kolei od 11 do 13 stycznia Katar będzie organizatorem World Masters. Potwierdzono, że ten termin nie został zmieniony.

Wcześniej organizatorzy Mistrzostw Europy Seniorów w Pradze poinformowali, że turniej odbędzie się w dniach 19-21 listopada.

Natomiast od 3 do 4 października w Trzciance w Wielkopolsce rozgrywane będą Mistrzostwa Polski Seniorów.