POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Judocy oczekują na rozpoczęcie treningów w COS w Zakopanem

Reprezentanci Polski w judo oczekują na wznowienie treningów w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Biało-Czerwoni od ponad 2 miesięcy nie mogą prowadzić centralnego szkolenia we wszystkich kategoriach wiekowych.

- Na dziś planujemy pierwsze zgrupowanie w COS Zakopane od 1 czerwca. Dotyczy to zawodników i zawodniczek, którzy zgłosili chęć udziału w obozie sportowym podczas pandemii koronawirusa w zamkniętym ośrodku. Ostateczne decyzja należy do Ministerstwa Sportu – mówi Mirosław Błachnio, główny trener naszej kadry narodowej.

Szkoleniowiec Biało-Czerwonych dodał, że w Centralnym Ośrodku Sportu pod Tatrami, do którego chętnie przyjeżdżają polscy judocy, za niewiele ponad 10 dni treningi grupowe mają rozpocząć seniorzy i młodzieżowcy.

- W składzie na zgrupowanie w Zakopanem jest także dwójka wybitnych juniorów z rocznika 2000: Adam Stodolski i Natalia Kropska. Pozostali trenują od poniedziałku 18 maja w grupach w swoich klubach. Oczywiście musimy mieć wszystko potwierdzone z ministerstwa – przyznał trener reprezentacji.

Natalia Kropska jest Wicemistrzynią Świata Kadetek i brązową medalistką Mistrzostw Europy Kadetek z 2017 roku. Zdobywała medale Pucharu Europy w kadetkach i juniorkach. W tym roku Adam Stodolski zdobył srebro podczas seniorskiego European Open w Sofii, gdzie wygrał 5 walk.

Główne zawody sezonu 2020 – Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostały przełożone na 2021 rok z powodu koronawirusa. To oznacza, że najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Europy w Pradze. Już 2-krotnie zmieniano ich termin, obecnie są wyznaczone w dniach 8-10 listopada.

Od 11 do 13 listopada w chorwackim Poreczu odbędą się ME Juniorów. Tam też rozegrane są Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w dniach 14-15 listopada. Natomiast nowy termin ME Kadetów w Rydze to 28 listopada – 1 grudnia. Z kolei na 28.11 zaplanowane są ME drużyn mieszanych (seniorzy) w Bukareszcie.