Julia Kowalczyk w pięknym stylu zdobywa brąz na Grand-Slam Baku 2017 !

W Azerbejdżanie aktualnie odbywają się zawody judo Grand-Slam Baku 2017. W pierwszym dniu zawodów walczyły zawodniczki z Polski. W kategorii -52 kg startowały Agata Perenc i Karolina Pieńkowska oraz w kat. -57 kg: Julia Kowalczyk, które zajęła 3 miejsce.

Zdobycie brązowego medalu na Grand-Slam Baku 2017 przez młodą zawodniczkę Polonii Rybnik to największy sukces sportowy w jej karierze. W pierwszym pojedynku pokonała efektownym rzutem zawodniczkę gospodarzy Almammadova Shahana (AZE). Kolejną przeciwniczką Julii była aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Europy Seniorek z Kazania w 2016 r. Nelson Levy Tmna (ISR) - i ten pojedynek wygrała wykonując w czasie walki efektowny rzut oceniony na waza-ari. Te starcie wiele Julię kosztowało, widać to było w końcówce kolejnego pojedynku z wysoko notowaną reprezentantką Serbii Rogić Jovaną - w czwartej minucie golden scorre Julia otrzymała kolejną karę. W swoim czwartym pojedynku, którego stawką był brązowy krążek Grand Slam w Baku - Julia nie dała szans reprezentantce Brazylii Prudencio Gilmara rozstrzygając pojedynek w trzeciej minucie efektownym Ouchi Gari.
Niestety swoje pojedynki przegrały nasze dziewczyny w wadze -52 kg. Najpierw Agata Perenc uległa przez karę reprezentantce gospodarzy Mammadaliyeva Gultaj i odpadła z turnieju. Druga reprezentantka Polski Karolina Pieńkowska najpierw uległa Brazylijce MENEZES Sarah a następnie w repasażach Belgijce VAN SNICK Charline.