POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Julia Świątkiewicz – ostatnie tygodnie były niesamowite

Złote medale Pucharu Europy Juniorek i Mistrzostw Polski Juniorek oraz półfinał European Open Seniorek… - Ostatnie tygodnie były niesamowite – mówi Julia Świątkiewicz z klubu Lemur Warszawa, która 31 marca zadebiutuje w Grand Prix.

19-letnia Julia Świątkiewicz (kat. +78kg) zaczęła marzec od bardzo dobrego występu w Czechach. Po dwóch zwycięskich walkach była już w półfinale, ale ostatecznie zajęła 5 miejsce w swoim drugim seniorskim występie w Pucharze Świata. Później zdobyła złoto mistrzostw kraju Juniorek, a kolejnym sukcesem był triumf w Pucharze Europy Juniorek w portugalskiej Coimbrze. Po raz pierwszy wtedy miała przyjemność wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego.

- To było coś niesamowitego. Myślę, że tajemnicą moich ostatnich sukcesów jest zmiana podejścia do startów. Mam nadzieję, że moja taktyka będzie skuteczna w następnych startach. Ciężko pracuję w klubie pod okiem trenera Mariusza Rowickiego. Bardzo pomaga w rozwoju mojej kariery sportowej i to jego zasługą są wszystkie sukcesy – dodała Julia Świątkiewicz.

Przedstawiciele klubu Lemur w ostatnich latach organizują specjalne treningi z gwiazdami judo, jak Grek Ilias Iliadis, Gruzin Varlam Liparteliani i Ukrainiec Georgii Zantaraya. To medaliści Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata, sławy tego sportu.

– Oczywiście uczestniczyłam w tych niesamowitych zajęciach treningowych i mnóstwo ważnych rzeczy dowiedziałam się od znakomitych judoków, nie chodzi tylko o kwestie sportowe, także inne – przyznała.

Reprezentantka Polski bardzo zmieniła swoje podejście do walk i turniejów. – Wychodzę na tatami z nastawieniem, aby jak najlepiej się pobić, bez względu na wynik. Chcę dawać w każdej walce 110% swoich możliwości. Nie myślę o starcie w danych zawodach jako perspektywie stoczenia kilku pojedynków, lecz skupiam się tylko na tym pierwszym, potem ewentualnie na kolejnym.

A już w niedzielę ostatniego dnia marca Julię Świątkiewicz czeka debiut w prestiżowych zawodach Grand Prix w Tbilisi. W kategorii +78kg zgłoszona jest także Anna Załęczna. Na liście startowej jest 25 judoczek.