POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Julia Świątkiewicz wygrała Puchar Europy Juniorek

19-letnia Julia Świątkiewicz (Lemur Warszawa) zwyciężyła w kategorii +78kg w zawodach Pucharu Europy Juniorek w portugalskiej Coimbrze. To największy sukces tej judoczki i stołecznego klubu.

W niedzielę Polka odniosła 3 zwycięstwa – w ćwierćfinale z 17-letnią Kanadyjką Coralie Godbout, w półfinale z 17-letnią Rosjanką Elis Startsevą i w finale z 19-letnią Hiszpanką Iarą Limą Bordoli.

W przeszłości Julia Świątkiewicz zdobywała już medale PE Juniorek, ale nie z najcenniejszego kruszcu – srebro w Sarajewie w 2018 roku, a brąz 2-krotnie w Kownie w 2017 i 2018 roku. Przed 2 tygodniami judoczka z Warszawy wywalczyła 5 miejsce podczas seniorskiego European Open w Pradze.

Julia Świątkiewicz, 7 zawodniczka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorek, była jedyną Polką startującą w ten weekend w Portugalii. Dzięki jej świetnemu występowi Biało-Czerwoni zajęli wysoką 7 lokatę w klasyfikacji medalowej.

W Coimbrze najlepsi byli Włosi – 5 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych. Tuż za nimi sklasyfikowani zostali Rosjanie 4-2-5.

Tegoroczne MEJ odbędą się we wrześniu w Finlandii, a w październiku Mistrzostwa Świata Juniorów w Maroku. Wcześniej, na początku sierpnia Poznań ma być gospodarzem Pucharu Europy.