POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Juniorzy i kadeci wracają do międzynarodowej rywalizacji

Niecałe 2 miesiące pozostały do Mistrzostw Europy Kadetów w Sarajewie. W ten weekend kadeci walczyli w Pucharze Europy w rumuńskim mieście Cluj-Napoca, a za 2 tygodni turniej tej rangi odbędzie się w Bielsku-Białej.

Na liście zgłoszeń do rumuńskich zawodów była 4 - osobowa reprezentacja Polski. Kilkudziesięcioro Biało-Czerwonych wystąpi zaś przed własną publicznością w dniach 19-20 maja. Wśród uczestników Pucharu Europy w Bielsku-Białej są m.in. Francuzi, Gruzini, Włosi, Niemcy, Czesi i Ukraińcy.

Tradycyjnie po zawodach, w dniach 21-23 maja, przeprowadzony zostanie międzynarodowy camp, który również będzie ważnym elementem przygotowań do Mistrzostw Europy zaplanowanych w terminie 28 czerwca -1 lipca w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina).

Polscy juniorzy od 12 do 13 maja startować będą w Pucharze Europy w Kownie na Litwie. Zgłoszonych jest 46 polskich zawodników i zawodniczek. Kolejne turnieje odbędą się w hiszpańskiej La Coruni i austriackim Leibnitz. Z kolei Gdynia będzie organizatorem PEJ w dniach 7-8 lipca, camp 9-12 lipca.

Gospodarzem tegorocznych Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów będzie Sofia, od 13 do 16 września. Natomiast gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów będzie stolica Bahamów Nassau – 17-21 października.

W kategorii młodzieżowców (U-23) ME rozgrywane będą w terminie 2-4 listopada w węgierskim Gyor.