POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Kadrowicze po Teście Coopera, powrót do treningów na matę

Agata Perenc i Wiktor Mrówczyński ponownie okazali się najlepsi w Teście Coopera – biegowym sprawdzianie zorganizowanym podczas zgrupowania całej reprezentacji Polski w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku.

Po 3-tygodniowym pierwszym zgrupowaniu w czasie pandemii koronawirusa w COS-ie w Zakopanem, Biało-Czerwoni od kilka dni trenują w Giżycku. Na tym obozie jest cała kadra narodowa – seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy i kadeci.

- Za nami testy i sprawdzane na siłowni i na lekkoatletycznej bieżni. Mamy porównanie do wyników uzyskanych w zakopiańskim COS-ie i jesteśmy zadowoleni. Widać, że zawodnicy i zawodniczki poprawili swoje rezultaty, że dobrze przepracowali czerwiec i są efekty – mówi Mirosław Błachnio, główny trener reprezentacji.

Podczas zgrupowania w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w stolicy Tatr, np. w 12-minutowym biegu ciągłym, czyli tzw. Teście Coopera najlepsze wyniki osiągnęli: kobiety – Agata Perenc, Katarzyna Wiszniewski, Aleksandra Janeczko, mężczyźni – Wiktor Mrówczyński, Damian Szwarnowiecki, Ksawery Morka.

- W Giżycku judocy w tym samym teście poprawili swoje wyniki w stosunku do Zakopanego od 100 do 300 metrów. Ponownie najlepsi byli Agata Perenc i Katarzyna Wiszniewska oraz Wiktor Mrówczyński i Damian Szwarnowiecki. Na 3 pozycjach uplasowali się tym razem Aleksandra Kaleta i Kirył Wesołowski – powiedział trener Mirosław Błachnio.

Przed reprezentantami Polski jeszcze 2 tygodnie ciężkiej pracy na tym obozie. Szkoleniowcy zapowiadają wiele zajęć na macie, w tym randori z udziałem wszystkich grup wiekowych. Poszczególne reprezentacje przygotowują się do wznowienia sezonu, co jest zaplanowane na wrzesień i głównych imprez 2020 roku.

Mistrzostwa Europy Seniorów są zaplanowane w Pradze w dniach od 8 do 10 listopada, z kolei w chorwackim Poreczu odbędą się ME Juniorów (11-13 listopada) i Młodzieżowców (14-15 listopada). Natomiast ME Kadetów rozegrane zostaną w dniach 28 listopada – 1 grudnia w Rydze. W dniu 28 listopada odbędą się także ME Drużyn Mieszanych (Seniorzy) w Bukareszcie.