Katarzyna Kłys wygrywa Puchar Europy w Zurychu !

W ostatni weekend 10-12 marca odbył się Puchar Europy w Zurychu. W zawodach uczestniczyło 226 zawodników z 28 państw z całego świata. Zawodniczka z Polski Katarzyna Kłys zdobyło złoto w kat. -70kg.

Katarzyna Kłys jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek w Polsce w pięknym stylu wywalczyła złoto na Pucharze Europy w Zurychu. Zawodniczka UKS Judo Kraków jest już brązową medalistką Mistrzostw Świata oraz dwukrotną Mistrzynią Europy.

W niedzielę nasza zawodniczka w pięknym stylu pokonała swoje rywalki. W pierwszej walce zmierzyła się z zawodniczką z Holandii Yvonne Odink, wykonując rzut oceniony przez sędziów na waza-ari. Walkę finałową Polka stoczyła ze Szwajcarką Aliną Lengweiler wykonując rzut Koshi-goruma, po którym sprowadziła rywalkę do ne-waza, kończąc trzymaniem Hon-kesa-getame. Trenerem prowadzącym naszą zawodniczkę w tej rywalizacji był Paweł Nastula.

Katarzyna Kłys zakończy swoją karierę sportową na Mistrzostwach Europy w Warszawie, które odbędą się 20-23 kwietnia. Tam po raz ostatni będziemy mogli oglądać zmagania naszej olimpijki w walce o miejsce medalowe.