Katarzyna Sobierajska zwyciężyła w Pucharze Polski w Bytomiu

Brązowa medalistka Mistrzostw Europy i 5 zawodniczka Mistrzostw Świata Kadetów Katarzyna Sobierajska (-70kg) wygrała turniej o Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych – Memoriał Józefa Wiśniewskiego - w Bytomiu.

Judoczka AZS UW Warszawa pokonała 4 rywalki, w tym w półfinale Paulinę Zarychtę (MKS Juvenia Wrocław) i w finale Paulinę Muszyńską (SGKS Wybrzeże Gdańsk). Oprócz Pauliny Zarychty, na trzecim stopniu podium stanęła Nina Ciesielska (UKS Sparta Sława), a 5 miejsce zajęły Oliwia Szczepankowska (MKS Juvenia Wrocław) i koleżanka klubowa Katarzyny Sobierajskiej – Zuzanna Banaszek, która w tym roku została Mistrzynią Polski Kadetek.

- Poziom zawodów był mocno wyrównany. Cieszy mnie to, że z dobrej strony zaczynają pokazywać się zawodnicy i zawodniczki z roczników 2003 i 2004 – mówił Paweł Zagrodnik, który prowadzi kadrę narodową wraz z Japończykiem Kotaro Sasaki. Zawody pucharowe poświęcone pamięci twórcy bytomskiego judo i byłego prezesa Polskiego Związku Judo Józefa Wiśniewskiego oglądał także m.in. były trener seniorskiej reprezentacji Marian Tałaj, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w 1976 roku.

Zwycięzcy Pucharu Polski: kadetki -44kg Oliwia Onysk (KJ Koka Jastrzębie-Zdrój), -48kg Aleksandra Szulc (KS Judo Gwardia Koszalin), -52kg Emilia Jagiełło (Judo Tora Wierzchosławice), -57kg Oliwia Kutyła (KJ Koka Jastrzębie-Zdrój), -63kg Agata Pontek (AZS AWF Katowice), -70kg Katarzyna Sobierajska (AZS UW Warszawa), +70kg Emilia Gonsior (KJ AZS Opole); kadeci -50kg Fik Mykhailo (Sloboganec Charków), -55kg Alex Pitner (MKS Juvenia Wrocław), -60kg Anton Kleinos (Ukraina), -66kg Adam Olay-Fernandez (UKS Praskie Centrum Sportu Warszawa), -73kg Oskar Rogalski (Judo Legia Warszawa), -81kg Wojciech Grądzki (KS Judo Czechowice-Dziedzice), -90kg Filip Karczyk (UKS Praskie Centrum Sportu Warszawa), +90kg Kacper Wojciechowski (UKS Tomita Elbląg).

Po zgrupowaniu szkoleniowym w Bytomiu, kadrowicze wracają do klubów, a następnie będą uczestniczyć w Pucharze Europy Kadetów w Gyor na Węgrzech (15-18 listopada). Trenerzy reprezentacji powołali 19 osób: -40kg Oliwia Onysk, -48kg Zuzanna Woźniak, -63kg Agata Pontek, -70kg Zuzanna Banaszek, -55kg Ksawery Ignasiak, -60kg Jakub Pec, -73kg Oskar Rogalski, -90kg Jakub Bogdaniuk, +90kg Bartłomiej Morman - plus zawodnicy klubowi, których na liście zgłoszeń znalazło się 21.