Kinga Wolszczak wygrała Puchar Europy Kadetek na Węgrzech

Po ubiegło miesięcznym zwycięstwie w słoweńskim mieście Koper, dziś 16-letnia Kinga Wolszczak (+70kg) wygrała kolejny Puchar Europy Kadetek, tym razem w Györ na Węgrzech.

Po 2 wygranych walkach z zawodniczkami węgierskimi, w finale Kinga Wolszczak pokonała w dogrywce Rumunkę Cosminę Danilę. W tym roku wrocławianka była 4 razy na podium Pucharu Europy oraz 2-krotnie zajmowała 5 miejsce.

Brązowy medal na Węgrzech zdobyła Michalina Skipiała (-63kg), pokonując w ostatnim pojedynku Niemkę Leonie Beyersdorf.

Walki o brązowe krążki w Györ przegrali startujący w wadze -50kg Kacper Gabor i Dawid Hypta - Kacper z Węgrem Gaborem Szanti, a Dawid z Bułgarem Nikolayem Yovchevem.

W klasyfikacji drużynowej Biało-Czerwoni zajęli 5 miejsce. Zwyciężyli gospodarze, którzy wywalczyli 6 złotych medali, 3 srebrne i 11 brązowych.