Kolejny dobry start Adama Stodolskiego w Pucharze Europy Juniorów

Przygotowujący się do wrześniowych Mistrzostw Europy Juniorów Adam Stodolski (-73kg) zajął 5 miejsce w Otwartym Pucharze Europy w tej kategorii wiekowej w Paks na Węgrzech.

19-letni zawodnik UKS Leśnik Kaczory wygrał 4 z 6 walk. Pokonał przed czasem Słoweńca Rene Kozara, Austriaka Jakoba Wiesingera i Kazacha Aibara Mukysheva oraz po trwającym 4 min pojedynku Holendra Levi Ali Karamata. W półfinale Polak przegrał z Mołdawianinem Petru Pelivanem, a walce o brązowy medal lepszy okazał się holenderski judoka Koen Heg.

Dla Adama Stodolskiego był to kolejny dobry tegoroczny start w juniorach. Równo 3 miesiące temu wywalczył brązowy krążek w PE w Atenach, gdzie pokonał aż 5 przeciwników, a porażki doznał tylko w ćwierćfinale z Białorusinem Yahorem Trukhanem, obecnie 6 w rankingu światowym. Nasz reprezentant jest 52.

Adam Stodolski, 5 zawodnik Mistrzostw Świata Kadetów 2017 w Chile, w tym sezonie wystąpił także w seniorskim turnieju European Open w Warszawie. W Arenie Ursynów wygrał jedną walkę.

W marcu Adam Stodolski, podopieczny Józefa i Tomasza Jopków, wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w Poznaniu. Inny z zawodników trenujących pod okiem tych szkoleniowców Oskar Pazdaj (-66kg) przegrał pierwszy pojedynek na Węgrzech.

W tym roku Mistrzostwa Europy Juniorów odbędą się we wrześniu w Finlandii, a Mistrzostwa Świata Juniorów w październiku w Maroku.