Marcin Liszcz i Adam Wiśniewski medalistami Letnich Igrzysk Światowych Virtus

Znakomicie spisali się reprezentanci Polski Marcin Liszcz i Adam Wiśniewski w zawodach judo podczas Letnich Igrzysk Światowych (Global Games) Virtus we francuskim Vichy.

Marcin Liszcz zdobył złoty medal w kategorii wagowej -73kg, zaś Adam Wiśniewski srebrny w wadze -81kg. Razem z nimi we Francji był trener Michał Dąbrowski.

Obaj są zawodnikami Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg.

W kat. -73 kg (II2) Marcin Liszcz uplasował się na pierwsze pozycji przed Niemcami Benem Musaeusem i Valentinem Freitagiem.

W kat. -81kg (II2) pierwsze miejsce zajął Niemiec Victor Gdowczok, drugie Adam Wiśniewski, trzecie Francuz Bastien Ritter.

W Vichy startują sportowcy niepełnosprawni intelektualnie w kilkunastu dyscyplinach, m.in. judo, pływaniu, wioślarstwie i tenisie stołowym. Dla nich Virtus Global Games 2023 to największa impreza sportowa.

W mediach społecznościowych na stronie IKS Atak pojawiło się podsumowanie: “Dziękujemy Paulinie Dąbrowskiej i Michałowi Dąbrowskiemu za przygotowanie zawodników, poświęcony czas i serce, jakie wkładacie w waszą pracę. Michał, dziękujemy za stalowe nerwy i wsparcie chłopaków podczas wyjazdu. Dziękujemy rodzicom. Kochani bez Was wasze dzieci nie doszłyby do sukcesów, które osiągnęły i nie byłoby ich w tym miejscu, w którym są”.