POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

ME Juniorów: polska drużyna na 7 miejscu w Finlandii

Reprezentacja Polski zajęła 7 miejsce w turnieju drużyn mieszanych podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Vantaa w Finlandii. Wcześniej na 7 lokatach w zawodach indywidualnych sklasyfikowani zostali Eliza Wróblewska (-70kg) i Sebastian Ołdak (-90kg).

W drużynówce Biało-Czerwoni wygrali z Austrią 4:2, następnie w ćwierćfinale przegrali z Holandią 2:4, a w meczu repesażowym rywalizowali z kadrą Francji. Po bardzo wyrównanym spotkaniu Polacy ulegli 3:4.

- W meczu z Austrią punkty zdobyli Adam Stodolski, Sebastian Ołdak, Wojciech Kordyalik i Eliza Wróblewska, z Holandią zwycięstwa odnieśli Adam Stodolski i Wojciech Kordyalik, a z Francją walki wygrali Adam Stodolski, Sebastian Ołdak i Eliza Wróblewska – mówi trener reprezentacji juniorów Marek Kręcielewski. Kadrę juniorek prowadzi Jacek Kowalski.

Złoto wywalczyli Rosjanie, srebro Włosi, a brąz Gruzini i Niemcy. Tuż za podium Holendrzy i Francuzi, a na 7 miejscu Polacy i Portugalczycy.

Indywidualnie 7 lokaty wywalczyli Sebastian Ołdak (wygrał w dogrywce z Tonim Mileticiem z Bośni i Hercegowiną oraz Austriakiem Moritzem Hoellwartem) i Eliza Wróblewska (pokonała Szwedkę Matildę Nilsson). Po jednej walce wygrali także Jakub Pankowski -81kg i Wojciech Kordyalik +100kg.

W MEJ w Finlandii najlepiej spisali się Gruzini, którzy triumfowali w 6 kategoriach wagowych i mieli siedmioro swych judoków w finałach.

W dniach 16-20 października najlepsi juniorzy startować będą w Mistrzostwach Świata w Maroku.