ME Juniorów: Wojciech Kordyalik na 5 pozycji, Polacy wśród najlepszych

W ostatnim dniu Mistrzostw Europy Juniorów w chorwackim Poreču Wojciech Kordyalik zajął 5 pozycję w wadze +100kg. W klasyfikacji drużynowej Polacy uplasowali się na wysokim 7 miejscu.

Po wspaniałym, wczorajszym sukcesie Katarzyny Sobierajskiej (AZS UW Warszawa), która wywalczyła złoty medal w kategorii -70kg, dziś na tatami rywalizowało czworo Biało-Czerwonych. Najbliżej podium był Wojciech Kordyalik (WKS Śląsk Wrocław), brązowy medalista ME Kadetów z 2018 roku.

19-letni reprezentant Polski wygrał z Mołdawianinem Alinem Bagrinem w 18 sek i Belgiem Sidy Sarrem w 1.39 min. Dwa zwycięstwa dały Wojciechowi Kordyalikowi awans do półfinału. W walce, której stawką był finał, doznał porażki przez waza-ari z Ukraińcem Yevheniyem Balyevskyiem. Natomiast w pojedynku o brąz przegrał z Gruzinem Sabą Inaneishvilim, który w 1 rundzie wyeliminował Jakuba Sordyla (UKS Galeon Gdynia).

Tym samym Wojciech Kordyalik powtórzył osiągnięcie Aleksandry Janeczko (UKJ Arcus Warszawa) w kat. -52kg.

W wadze -90 kg na 7 miejscu uplasował się Dymitr Janczylik (UKS Galeon Gdynia). Pokonał Szweda Karla Baathe 2.19 i Austriaka Thomasa Scharfettera 4 min, w ćwierćfinale przegrał z Gruzinem Mikheili Bekaurim i w repesażu w dogrywce z Węgrem Peterem Safrany.

Wcześniej 7 lokaty zajęły Marta Kuraś (UKS Judo Wolbrom) -52kg i Zuzanna Łogożna (KS Polonia Rybnik) -57kg.

W piątek, jako jedyna Polka, startowała Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław) w wadze +78kg. W swojej pierwszej walce przegrała z Ukrainką Ruslaną Bulaviną.

Zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów, zaś w poniedziałek-wtorek (9-10 listopada) w Poreču odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Na liście startowej są m.in. Wojciech Kordaylik, Angelika Szymańska -63kg, Eliza Wróblewska -70kg.