POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

ME Kadetów w Warszawie: 20-osobowa reprezentacja trenuje w Chorwacji

Coraz bliżej do Mistrzostw Europy Kadetów w Warszawie (27-30 czerwca), a nasza reprezentacja obecnie trenuje na międzynarodowym zgrupowaniu w chorwackim Poreczu. Organizatorzy łącznie spodziewają się ponad 1500 uczestników campu.

Polacy pod wodzą trenerów Kotaro Sasaki i Pawła Zagrodnika (zwolennikiem ich zatrudnienia był Jacek Zawadka, prezes Polskiego Związku Judo), do końca tygodnia pracować będą nad Adriatykiem. W Poreczu są także nasi juniorzy czy też reprezentanci w judo kata.

- Niestety ze względu na kontuzję barku, odniesioną podczas Pucharu Europy w Bielsku-Białej, nie ma z nami Zuzanny Banaszek. Konieczne są dodatkowe konsultacje lekarskie. Za kilka dni wszystko będziemy wiedzieć - mówi Paweł Zagrodnik.

Zuzanna Banaszek (AZS UW Warszawa) świetnie spisała się podczas Mistrzostw Polski Kadetów - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Chęcinach, gdzie w finale kategorii -70kg wygrała ze swoją koleżanką klubową Katarzyną Sobierajską, zdobywczynią dwóch złotych i jednego srebrnego medalu Pucharu Europy.

Miejsce Zuzanny Banaszek na campie zajęła Oliwia Woźniczka (-52kg, T.S. MOSiR Bochnia), która jest zawodniczką rezerwową w kadrze na ME. Niestety w składzie brakuje m.in. kontuzjowanego Michała Kowalczyka (-66kg, UKJ Ryś Warszawa).

- Razem z trenerem klubowym Michała ustaliliśmy, że ze względu na kontuzję stawu skokowego nie wystartuje w ME, a pojedzie na EYOF (Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy) miesiąc później.

Camp w chorwackim Poreczu (region Istria), trwający 2 tygodnie i nazywany "Festiwalem Judo", jest organizowany przez Chorwacki Związek Judo i Europejską Unię Judo. Łączna liczba uczestników to ponad 1500 osób, tj. judoków, trenerów, sędziów itd.