ME Kadetów w Warszawie: Turcja wygrała turniej drużyn mieszanych

Reprezentacja Turcji zdobyła złoty medal w turnieju drużyn mieszanych na zakończenie Mistrzostw Europy Kadetów w Warszawie. Srebro dla Rumunii, a brązowe krążki dla Holandii i Rosji.

Po bardzo dobrym występie w zawodach indywidualnych i zdobyciu 5 medali (2 złote i brązowe, 1 srebrny), w ćwierćfinale drużynówki Turcja wygrała z Włochami 4:0, w półfinale z Rosją 4:0 i w finale z Rumunią 4:0.

W spotkaniach o brązowe medale Holandia pokonała Gruzję 4:3, a Rosja wygrała z Węgrami 4:1. Gruzini i Węgrzy na 5 lokatach, a 7 miejsce zajęli Włosi i Austriacy.

Nasi judo w meczu 1/8 finału trafili na drużynę Gruzji i przegrali 0:4. W barwach Biało-Czerwonych walczyli -48kg Alicja Gowarzewska (AZS AWF Katowice), +70kg Oliwia Woźniczka (+70kg, MKS Juvenia Wrocław), -81kg Dymitr Janczylik (UKS Galeon Gdynia), +90kg Kacper Wojciechowski (UKS Tomita Elbląg), a w składzie zespołu prowadzonego przez trenerów Kotaro Sasaki i Pawła Zagrodnika byli także -63kg Agata Pałka (UKS Olimp Nowa Sól) i -60kg Olaf Loska (KS Judo Czechowice-Dziedzice).

W turnieju indywidualnym ME na warszawskim Torwarze brązowy medal wywalczyła Katarzyna Sobierajska (AZS UW Warszawa) w wadze -70kg. Na 5 lokatach uplasowali się Albin Kocioł (-81kg, TS Wisła Kraków) i Michał Jędrzejewski (-90kg, SGKS Wybrzeże Gdańsk). 7 pozycję zajęła Agata Pałka, a 9 – Szymon Szymański (UKJ Yuko Józefów).

W lipcu polskich kadetów czeka start w EYOF w Baku, a we wrześniu Mistrzostwa Świata w Kazachstanie.

Za rok Mistrzostwa Europy Kadetów odbędą się w stolicy Łotwy - Rydze.