POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

ME Kadetów: Wojciech Kordyalik – stawiam sobie za cel złoty medal

- Lecę do Sarajewa po złoto niezależnie od tego, jak ciężkie mają to być zawody – mówi Wojciech Kordyalik (+90kg) przed Mistrzostwami Europy Kadetów, które w czwartek rozpoczną się w Sarajewie.

W tym sezonie zawodnik WKS Śląsk Wrocław 3-krotnie stawał na podium Pucharów Europy. Zdobył srebrny medal w Berlinie, a brązowe wywalczył w Zagrzebiu i Teplicach. Do tego roku temu był 2 w zawodach EYOF na Węgrzech.

- W ostatnich tygodniach skoncentrowałem się w 100 procentach na treningach i przygotowaniach do zawodów mistrzowskich, nie startowałem w Pucharze Europy w Bielsku-Białej, ale byłem tam na campie – powiedział Wojciech Kordyalik.

W ME Kadetów, które w dniach 28 czerwca – 1 lipca rozgrywane będą w stolicy Bośni i Hercegowiny Sarajewie, rozstawiony jest z nr 6. Przed nim są Turek Omer Aydin, Węgier Richard Sipocz, Azer Toghrul Salmanov, Gruzin Saba Inaneishvili i Rosjanin Nodar Onoprienko. Z pewnością kandydatów do podium i faworytów tej wagi jest więcej, niż przygotowanych medali.

- W tym, ale i także w ubiegłym sezonie miałem okazję walczyć z zawodnikami takimi jak Aydin czy Sipocz. Jasne, że będzie trudniej, są to jednak Mistrzostwa Europy, a lecę tam po złoto niezależnie od tego, jak ciężkie mają to być zawody. Analizujemy z trenerem walki moich przeciwników, wiemy jakie są ich mocne i słabe strony, lecz także mocno przykładamy się do przygotowania mnie na te zawody jak najlepiej – dodał wrocławianin.

Przyjrzyjmy się jak w ostatnim czasie spisywali się najgroźniejsi rywale naszego reprezentanta Wojciecha Kordyalika:

Omer Aydin – w tym sezonie wygrał PE w Turcji, Niemczech i Rumunii oraz African Cup w Tunezji.
Richard Sipocz – mistrz Europy Kadetów z 2016 roku i wicemistrz Europy z 2017. Zwycięzca EYOF 2017. W tym roku najlepszy - w PE w Bielsku-Białej, Lignano i Zagrzebiu, 3. w Kownie.
Toghrul Salmanov – w sezonie 2018 był 6 razy na podium, wygrał Puchar Europy w Portugalii i African Cup w Maroku.
Saba Inaneishvili – złoto PE w czeskich Teplicach, srebro w rumuńskim Kluż i rosyjskiej Tule.
Nodar Onoprienko – wygrał PE w Tule oraz hiszpańskiej Fuengiroli.