POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych: wyróżnienia dla Jarosława Poździka i Agnieszki Bergier-Karkosz

Jarosław Poździk (Wojsko Polskie) i Agnieszka Bergier-Karkosz (KWP Katowice) zostali wybrani najlepszymi zawodnikami Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w judo, które odbyły się w podwarszawskim Legionowie.

Organizatorem turnieju już po raz 8 było Legionowskie Towarzystwo Sportowe we współpracy z Centrum Szkolenia Policji. W hali widowiskowo-sportowej CSP rozegrano także mistrzostwa Legionowa.

W MP uczestniczyli reprezentanci Policji, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojska Polskiego. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Wojsko Polskie, które niedawne miało swoje mistrzostwa w Ełku. W Legionowie wygrywali Jarosław Poździk, Rafał Bieniek, Mariusz Janicki i Andrzej Umański.

Bardzo ciekawy przebieg miała rywalizacja w wadze -100kg w kategorii wiekowej poniżej 40 lat. W decydującym pojedynku spotkali się dwaj byli reprezentanci Polski w judo Kamil Kozłowski (KWP Olsztyn) i Kacper Larem (SOP). Złoto wywalczył Kamil Kozłowski, a srebro Kacper Larem, zaś brąz Wojciech Tworzydło (KWP Kraków) i Patryk Janik (Wojsko Polskie).

- Rozegrane w CSP zawody pokazują, że sport, a zarazem sztuka walki z dalekiej Japonii to doskonała forma dbania o sprawność fizyczną i niezwykle przydatna umiejętność w służbach mundurowych. Funkcjonariusze wykorzystują ją w walce – niestety nie zawsze sportowej, oby kończyła się ona zawsze zwycięstwem funkcjonariuszy – mówił na łamach „Gazety Powiatowej” prezes Legionowskiego Towarzystwa Sportowego Jacek Kuźmiński.

Złoci medaliści
-63kg Agnieszka Bergier-Karkosz (KWP Katowice)
+63kg Dorota Sikora (KSP)

+40 lat, -81kg Roman Urbaniak (KWP Katowice)
+40 lat, +81kg Jarosław Poździk (Wojsko Polskie)

-40 lat, -66kg Rafał Bieniek (Wojsko Polskie)
-40 lat, -73kg Mariusz Janicki (Wojsko Polskie)
-40 lat, -81kg Hubert Terlecki (KWP Białystok)
-40 lat, -90kg Andrzej Umański (Wojsko Polskie)
-40 lat, -100kg, Kamil Kozłowski (KWP Olsztyn)
-40 lat, +100kg Kacper Witkowski (PSP)